Kartal'da elektrikli soba faciası: 1 çocuk öldü   Konuyu açan: Dostane   İlk Mesaj: 12-24-2010 (11:04)   Son Mesaj: 12-24-2010 (11:04)    Cevap: 0    Gösterim: 562  

12-24-2010

Kartal'da elektrikli soba faciası: 1 çocuk öldü

Kartal'da elektrikli soba faciası: 1 çocuk öldü

Kartal'da çıkan ve elektrikli sobadan kaynaklandığı belirtilen yangında 2 yaşındaki kız çocuğu öldü.

Kartal Çavuşoğlu Mahallesi Namık Kemal Caddesi Bahçe sokak üzerinde bulunan bir evde yangın çıktı. Yangını fark eden Şefika Aker, alevlerin yükseldiği odaya girerek, burada uyuyan 2 yaşındaki kızını kurtarmak istedi. Odaya girmeyi başaramayan anne Şefika Aker, kapıya çıkarak, komşulardan yardım istedi.
    Annenin yardım çığlıkları üzerine olay yerine gelen mahalle sakinleri yangını söndürmeye çalıştı, ancak başarılı olamadı.

Bu arada olay yerine ulaşan itfaiye ekiplerinin müdahalesi sonucu yangın kısa sürede söndürülürken, odada tek başına uyuyan 2 yaşındaki Serap Deniz Aker hayatını kaybetti.

Yangının söndürülmesinin ardından kızının olduğu odaya giren anne Şefika Eker, 2 yaşındaki kızının cesediyle karşılaşınca sinir krizi geçirerek, ambulansla Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı.

Bir süredir eşinden ayrı yaşadığı ve temizlik işleri yaparak geçimini temin ettiği öğrenilen acılı anne, kaldırıldığı hastanede verdiği ifadesinde ''Ben diğer odada temizlik yaparken, bir ara uyuya kalmışım. Gözümü açtığımda kızımın odasından yükselen alevleri gördüm. Ama içeri girmeyi başaramadım'' dediği öğrenildi.

Yangında hayatını kaybeden küçük Serap Deniz'in cansız bedeni ise polis otomobiliyle Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna kaldırıldı.

Olay yerinde bir süre incelemelerde bulunan itfaiye ekipleri, yangının elektrikli sobadan kaynaklandığını bildirdi.

Kartal'da elektrikli soba faciası: 1 çocuk öldü Yorumları