Türkücü Pınar Sağ ifade verdi   Konuyu açan: Dostane   İlk Mesaj: 12-22-2010 (15:06)   Son Mesaj: 12-22-2010 (15:06)    Cevap: 0    Gösterim: 630  

12-22-2010

Türkücü Pınar Sağ ifade verdi

Türkücü Pınar Sağ ifade verdi

Türkücü Arif Sağ'ın gelini Pınar Sağ, TİKKO'nun kurucusu olduğu iddia edilen İbrahim Kaypakkaya'yı övdüğü gerekçesiyle 9. Ağır Ceza Mahkemesi'nde talimatla ifade verdi.

Yasadışı terör örgütü TİKKO'nun kurucusu olduğu iddia edilen İbrahim Kaypakkaya'yı övdüğü gerekçesiyle Malatya'da yargılanan türkücü Pınar Sağ, talimatla ifade verdi.
    Malatya 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanan türkücü Arif Sağ'ın gelini Pınar Sağ, 9. Ağır Ceza Mahkemesi'nde talimatla ifade verdi.

Sağ'ın ifadesinde, "Dersim'de bağımsız aday Murat Kur'a destek vermek amacıyla katıldığım etkinlikte Kaypakkaya'dan söz ettiğim sırada suç işlediğimi düşünmüyorum. Ben Kaypakkaya'nın suç işlediğini de düşünmüyorum. İfademin geri kalan kısmını Malatya'da vereceğim" dediği öğrenildi.

İfadesi tamamlandıktan sonra avukatıyla birlikte adliyeden ayrılan Pınar Sağ, basın mensuplarının soruları üzerine, "Meclis'te Mahir Çayan'dan, Deniz Gezmiş'ten söz edildiğinde alkışlanıyorlar, ancak biz sanatçılar söz ettiğimiz zaman suçluyu övdüğümüz iddia ediliyor.

Ben Kaypakkaya'yı övmekten yargılanıyorum. Kaypakkaya'nın suçlu olduğunu düşünmüyorum. Kaypakkaya, Diyarbakır Cezaevi'nde katledilmiştir" diye konuştu.

Türkücü Pınar Sağ ifade verdi Yorumları