Aynı anda 2 hastaya kalp nakli   Konuyu açan: alptraum   İlk Mesaj: 12-18-2010 (00:57)   Son Mesaj: 12-18-2010 (00:57)    Cevap: 0    Gösterim: 527  

12-18-2010

Aynı anda 2 hastaya kalp nakli

Aynı anda 2 hastaya kalp nakli

Kartal Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde iki başarılı kalp nakli operasyonu gerçekleştirildi.

Hastaneden yapılan yazılı açıklamada, dün Sağlık Bakanlığı Ulusal Organ ve Doku Nakil Koordinasyon Merkezince, beyin ölümü gerçekleşen Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ndeki 37 yaşındaki kadın hasta ile Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesindeki 21 yaşındaki kadın hastaya ait kalp donörü bildirimi yapıldığı belirtildi.
    Hastanenin organ nakli ekibinin bugün ''Dilate KMP'' tanısıyla takip edilen 31 yaşındaki Özlem Hesapcı ile 39 yaşındaki Musa Taştemur adlı hastalara başarıyla kalp nakli operasyonu gerçekleştirdiği kaydedildi.

Aynı gün yapılan iki nakil operasyonuyla, 7 Eylül 1989'da Türkiye'de uzun yaşamlı ilk kalp naklinin yapıldığı hastanede sadece 2010'da gerçekleştirilen kalp nakli operasyonu sayısının 23'e, toplamda ise 89'a ulaştığı bildirildi.

Aynı anda 2 hastaya kalp nakli Yorumları