İlköğretim müdürüne rüşvet soruşturması   Konuyu açan: Dostane   İlk Mesaj: 12-17-2010 (19:08)   Son Mesaj: 12-17-2010 (19:08)    Cevap: 0    Gösterim: 488  

12-17-2010

İlköğretim müdürüne rüşvet soruşturması

İlköğretim müdürüne rüşvet soruşturması

Sultangazi'deki bir ilköğretim okulu müdürü hakkında, okulun kamera montaj ihalesini kazanan şirketten rüşvet aldığı iddiasıyla 12,5 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Bakırköy Cumhuriyet Savcılığınca hazırlanan iddianamede, Sultangazi'deki bir ilköğretim okulunun müdürlüğünü yapan K.G'nin, okulun kamera, ses ve uydu sistemleri montaj ihalesini kazanan Sinan Durmuş'u, 11 Ağustosta gerekli teknik bağlantıyı yapacağı sırada odasına çağırarak, ''Bu işi sen aldın, ama bana açıktan bin lira vermen gerekir'' dediği öne sürüldü.
    Müşteki Sinan Durmuş'un, ''Ben bu işi çok ucuza aldım. Sana bin lira verirsem para kazanamam'' cevabı üzerine, okul müdürü K.G'nin istediği parayı 500 liraya indirdiği, Durmuş'un da cebindeki 100 TL'yi şüpheli K.G'ye verdiği ileri sürülen iddianamede, müştekinin işini tamamlamaya çalıştığı esnada şüphelinin birçok kez paranın kalan kısmını istediği iddia edildi.

Sinan Durmuş'un Sultangazi İlçe Emniyet Müdürlüğüne giderek, şüpheli hakkında şikayetçi olduğu anlatılan iddianamede, Durmuş'un, polis ekipleri tarafından seri numaraları alınan 400 TL'yi K.G'ye okuldaki makam odasında teslim ettiği kaydedildi.

İddianamede, şüpheli K.G'nin parayı kabul ederek masasının çekmecesine koymasının ardından odaya giren polislerin söz konusu paraya el koydukları anlatıldı.

Soruşturma evresi sonunda toplanan delillerin suçun işlendiği hususunda yeterli şüphe oluşturduğu kaydedilen iddianamede, şüphelinin 6 yıl 3 ay ile 12,5 yıl arasında hapisle cezalandırılması istendi.

İlköğretim müdürüne rüşvet soruşturması Yorumları