Teksaslı eğitim grubu Türkiye'ye geldi   Konuyu açan: alptraum   İlk Mesaj: 12-17-2010 (16:53)   Son Mesaj: 12-17-2010 (16:53)    Cevap: 0    Gösterim: 509  

12-17-2010

Teksaslı eğitim grubu Türkiye'ye geldi

Teksaslı eğitim grubu Türkiye'ye geldi

Raindrop Türkevi, aralarında Teksas Milletvekili ve Milli Eğitim Müdürü’nün de bulunduğu eğitim grubunu Türkiye’ye getirdi.

Türk Kültürü"nü Amerikan toplumuna tanıtmak ve iki toplum arasındaki dostluğu geliştirmek için 2000 yılında kurulan Raindrop Türkevi, aralarında Teksas Milletvekili ve Milli Eğitim Müdürü"nün de bulunduğu eğitim grubunu Türkiye"ye getirdi. Gezi kapsamında İstanbul"da bulunan grup, 17 Aralık Cuma günü (Bugün) İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile İstanbul Valiliği"ni ziyaret etti. 20 kişilik grubu İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Şerafettin Turan ile Ömer İlhan Güneş kabul etti. Grubu İstanbul Valiliği"nde ise Vali Hüseyin Avni Mutlu adına Vali Yardımcısı Feyzullah Özcan ağırladı.
    Randrop Türkevi"nin Amerika"daki devlet okullarında seçmeli Türkçe dersi verilmesiyle ilgili olarak başlattıkları proje kapsamında Türkiye"de bulunan grup, İl Milli Eğitim Müdürlüğü"nde Türkiye"deki eğitim sistemi hakkında bilgi alarak, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü"nün hazırladığı sunumu dinledi. Karşılıklı soru-cevap şeklinde devam eden görüşmeler İstanbul Valiliği"nde devam etti. Teksas"a özgü kovboy şapkası ve figürleri Vali Yardımcısı Feyzullah Özcan"a takdim eden Teksaslı eğitimciler, gördükleri ilgiden memnun olduklarını ifade etti.

Raindrop Türkevi Başkanı Mehmet Okumuş, Projelerine ilk desteğin Austin şehrinden geldiğini ifade ederek, "Şu anda 3 pilot devlet okulunda seçmeli olarak Türkçe dersleri başladı. Projemizin ABD geneline yayılması için bu gezi önem teşkil ediyor." dedi.

Amerika"dan gelen grupta Teksas Milletvekili Mark Strama, Austin Milli Eğitim Müdürü Dr. Meria Carstarphen, Austin Okul Birliği Genel Müdürü Suzanne Burke, Akademik Eğitim Amiri Dr. Ramona Trevino,Sosyal Bilimler Sefi Joe M. Ramirez, Dunya Dilleri Koordinatoru Tina Dong,Sosyal Bilimler Bolum Baskani Elizabeth Jenkins, Global bilimler akademi koordinatoru Theresa McCorquodale, Mudur Moises Ortiz, Uluslararasi Koordinator, Ispanyolca Ogretmeni Monica Molina, Sosyal Bilimler Öğretmeni Dominic Henderson,Sylvan Dersaneleri Yoneticisi- Gazeteci: Crystal Rose Cotti, Sosyal Bilimler Uzmani Terry Wayne Loessin, Dunya Cografyasi Ogretmeni Jamison Le Gendre Warren bulunuyor.

Haber7

Teksaslı eğitim grubu Türkiye'ye geldi Yorumları