IMF'den İrlanda'yı rahatlatan onay   Konuyu açan: Dostane   İlk Mesaj: 12-17-2010 (14:21)   Son Mesaj: 12-17-2010 (14:21)    Cevap: 0    Gösterim: 547  

12-17-2010

IMF'den İrlanda'yı rahatlatan onay

IMF'den İrlanda'yı rahatlatan onay

Uluslararası Para Fonu (IMF), Avrupa Birliği-IMF yardım paketinin ilk dilimini oluşturan İrlanda'yı kurtarma paketini onayladı.

Uluslararası Para Fonu (IMF), İrlanda için 22,5 milyar avroluk kredi paketini onayladı.
    Paket, 85 milyar avroluk Avrupa Birliği-IMF yardım paketinin ilk dilimini oluşturuyor.

İrlanda Parlamentosu, ülkeye yapılacak AB ve Uluslararası Para Fonu (IMF) yardımına geçen hafta onay verdi. Yardım paketi, yasal bir gereklilik olmamasına rağmen Başbakan Brian Cowen isteği üzerine Parlamentonun onayına sunulmuştu.

İrlanda, yüksek kamu borçlarını düşürmeye çalışıyor.

Avrupa Birliği-IMF yardım paketinin alınmasının bir koşulu olarak İrlanda hükümeti harcamalarda önemli kesintiler açıklamak zorunda kaldı, bu da ülke genelinde çok sayıda protestoya neden oldu.

Bu arada, resmi veriler İrlanda'nın temmuz-eylül aylarını kapsayan dönemde bir önceki üç aya göre yüzde 0,5 büyüdüğünü ortaya koydu.

IMF'den İrlanda'yı rahatlatan onay Yorumları