Pancar Ekicileri Başkanı istifa etti   Konuyu açan: Dostane   İlk Mesaj: 12-16-2010 (16:54)   Son Mesaj: 12-16-2010 (16:54)    Cevap: 0    Gösterim: 572  

12-16-2010

Pancar Ekicileri Başkanı istifa etti

Pancar Ekicileri Başkanı istifa etti

Yaklaşık 100 bin üyesi bulunan Amasya Pancar Ekicileri Kooperatifi ve buna bağlı ortaklıklar olan Amasya Şeker Fabrikası AŞ. ile Pan-Et AŞ. Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Demir, tüm görevlerinden istifa ettiğini açıkladı.

Demir, Büyük Amasya Oteli'nde düzenlediği basın toplantısında, şeker pancarına uygulanan kota nedeniyle Amasya Şeker Fabrikası'nın normal koşullarda üretim kapasitesinin 100-120 bin ton iken bugün 50-60 bin tonlara indiğine işaret etti.
    Kota nedeniyle üreticilerin zor durumda olduklarını söyleyen Demir, üreticiler arasında, ''Mahmut Demir giderse kota yükselir'' düşüncesinin dillendirilmeye başlandığını ve bundan büyük rahatsızlık duyduğunu ifade etti.

Demir, söz konusu nedenlerden dolayı, 5 seçim döneminde sürdürdüğü 14 yıllık kooperatif başkanlığı ve diğer yönetim kurulu başkanlıkları görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Pancar Ekicileri Başkanı istifa etti Yorumları