Trakya Birlik'te toplu iş sözleşmesi sevinci   Konuyu açan: Dostane   İlk Mesaj: 12-15-2010 (15:22)   Son Mesaj: 12-15-2010 (15:22)    Cevap: 0    Gösterim: 489  

12-15-2010

Trakya Birlik'te toplu iş sözleşmesi sevinci

Trakya Birlik'te toplu iş sözleşmesi  sevinci

Trakya Birlik Genel Müdürlüğü ile Türk-İş Konfederasyonuna bağlı Tek-Gıda İş Sendikası arasında devam eden toplu iş sözleşmesi görüşmeleri anlaşmayla sonuçlandı.

Trakya Birlik'ten yapılan yazılı açıklamada, Trakya Birlik Genel Müdürlüğünde bir araya gelen Tek Gıda İş Sendikası ve Trakya Birlik Yetkilileri, 01 Ağustos 2010- 31 Temmuz 2012 dönemini kapsayan Toplu İş Sözleşmesi üzerinde mutabakata vararak, Trakya Birlik Yönetim Kurulu Başkanı Rafet Sezen başkanlığındaki Trakya Birlik ve Mustafa Türkel başkanlığındaki Tek Gıda İş Sendikası yetkilileri Toplu İş Sözleşmesini imzaladı.
    Trakya Birlik Yönetim Kurulu Başkanı Sezen, sözleşmenin Trakya Birlik Entegre Tesisleri ile Karacabey Yağ fabrikalarında çalışan toplam 616 sendikalı personeli kapsadığını belirterek, ''İki yıl süreli olarak imzalanan toplu iş sözleşmesinin 01 Ağustos 2010- 31 Ocak 2011 tarihlerini kapsayan ilk altı aylık döneminde seyyanen ücret artışı yapılmıştır.

01 Şubat 2011 tarihinden itibaren 6'şar aylık dönemler halinde de TÜFE oranındaki artışlar ücretlere yansıtılacaktır. Ayrıca ücretler dışında çeşitli sosyal yardım ödemelerinde artışlar yapılmıştır.

İşveren olarak işyeri şartları çerçevesinde verebileceğimiz en iyi ücreti verdik. Yeni toplu iş sözleşmesinin hayırlı olmasını dilerim'' dedi.

Tek-Gıda İş Sendikası Genel Başkanı Türkel de yeni Toplu İş sözleşmesinin tüm çalışanlara hayırlı olmasını dileyerek, sözleşmeyi imzaladı.

Trakya Birlik'te toplu iş sözleşmesi sevinci Yorumları