Tabanca satışı cinayetinde zanlı 25 yıl hapis   Konuyu açan: Dostane   İlk Mesaj: 12-14-2010 (12:06)   Son Mesaj: 12-14-2010 (12:06)    Cevap: 0    Gösterim: 480  

12-14-2010

Tabanca satışı cinayetinde zanlı 25 yıl hapis

Tabanca satışı cinayetinde zanlı 25 yıl hapis

Adana'da, tabanca satışı konusunda çıkan tartışmada, bir kişiyi öldürdüğü iddiasıyla tutuklanarak müebbet hapis cezası istemiyle yargılanan sanık, 25 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Adana 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada, 17 Kasım 2009 tarihinde Mehmet Turan'ı (42) İstiklal Mahallesi 26 Sokak'ta işletmeciliğini yaptığı manav dükkanı içinde tabancayla vurarak öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan Zeki Demir (44) hazır bulundu.
    Sanık Demir, Mehmet Turan'ın olaydan bir hafta önce, bazı kişilerin kendisini aradığını belirterek dikkatli olmasını istediğini söyledi.

Korunmak amacıyla Mehmet Turan'ın kendisine tabanca temin etme teklifinde bulunduğunu anlatan sanık Demir, ifadesini şöyle sürdürdü:

''Maktul bana tabanca satabileceğini söyledi. Kendisine 800 TL civarında param olduğunu söyledim. Kabul edince parayı verip tabancayı aldım. Benden tekrar para istedi. Kendisine 100 TL daha verdim. Hakaretler ederek yine para isteyince 800 liramı vermesi halinde tabancayı iade edebileceğimi söyledim. Bu konuşmadan bir süre sonra olay yerine gittiğimde Mehmet Turan bana hakaret ederek tabancayı getirip getirmediğimi sordu. Kendisine getirdiğimi söyledim. Mehmet Turan elini beline atınca ben de üzerimde taşıdığım tabancayı çıkararak rastgele ateş ettim.''

Mahkeme heyeti, Demir'e verdiği müebbet hapis cezasının, duruşmadaki davranışları nedeniyle 25 yıl hapis cezasına indirilmesine, ruhsatsız silah taşımak suçundan da 10 ay hapis cezasına çarptırılmasına karar verdi.

Tabanca satışı cinayetinde zanlı 25 yıl hapis Yorumları