Aksaray'da 35 kilo eroin ele geçirildi   Konuyu açan: alptraum   İlk Mesaj: 12-13-2010 (17:05)   Son Mesaj: 12-13-2010 (17:05)    Cevap: 0    Gösterim: 559  

12-13-2010

Aksaray'da 35 kilo eroin ele geçirildi

Aksaray'da 35 kilo eroin ele geçirildi

Aksaray'da polisin yaptığı iki uyuşturucu operasyonunda, 35 kilogram eroin ile 17 bin 500 adet kaçak puro ele geçirildi.

Edinilen bilgiye göre, Aksaray Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) ekipleri, yüklü miktarda uyuşturucunun batı illerine nakledileceği istihbaratı üzerine harekete geçti.
    Aksaray-Adana karayolu üzerinde yol kontrol ve denetim uygulaması başlatan ekipler, plakası belirlenen aracı, Aksaray sınırlarına girdiği andan itibaren takibe aldı. Kontrol noktasından geçişi takip edilen otomobil, bir sonraki denetim noktasında durduruldu. Narkotik köpekleri kullanılarak yapılan aramalarda otomobilin döşeme bölümüne gizlenmiş 35 kilogram eroin ele geçirildi. Olayla ilgili olarak araç sürücüsü A.D. (40) ve otomobildeki A.D. (39) gözaltına alındı.

PUROLAR TIRIN DORSESİNDEN ÇIKTI

Aksaray'daki başka bir çalışmada ise, trafik kontrol ve denetim uygulamalarını sürdüren polis, durdurdukları bir tırda arama yaptı. Arama sonucunda tırın dorsesindeki tekstil ürünleri arasına gizlenmiş 17 bin 500 adet gümrük kaçağı puro buldu.

Olayla ilgili olarak tırda bulunan A.A. (36) ve A.S. (20) hakkında, gümrük kaçağı sigara bulundurma ve nakletmek suçundan soruşturma başlatıldı.

Aksaray'da 35 kilo eroin ele geçirildi Yorumları