Yeryüzü Doktorları Gazze'yi anlatıyor   Konuyu açan: Dostane   İlk Mesaj: 12-07-2010 (13:58)   Son Mesaj: 12-07-2010 (13:58)    Cevap: 0    Gösterim: 534  

12-07-2010

Yeryüzü Doktorları Gazze'yi anlatıyor

Yeryüzü Doktorları Gazze'yi anlatıyor

Filistin Sağlık Bakanlığı’nın davetiyle 28 Kasım-05 Aralık 2010 tarihlerinde arasında Gazze’de komplike vakaların ameliyatlarını gerçekleştiren Yeryüzü Doktorları Gazze’de yaşadıklarını anlatıyor.

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi KBB anabilim dalı öğretim üyesi ve aynı zamanda YÖK üyesi olan Prof. Dr. Harun CANSIZ, Bakırköy Eğitim-Araştırma Hastanesi Üroloji Kliniği Şefi Prof. Dr. Ali İhsan TAŞÇI ve Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Plastik Cerrahi anabilim dalı öğretim üyesi Doç. Dr. Ethem GÜNEREN"den oluşan gönüllü tıbbi yardım ekibi, Gazze"de 1 hafta boyunca, lokal imkanlarla tedavi edilemeyen hastaların ameliyatlarını gerçekleştirdi.
    1 haftada 127 elektif muayene, 52 ameliyat yapan ekip, aynı zamanda üroloji, KBB ve plastik cerrahi branşlarında, yerel hekimlere eğitim verdi.

06 Aralık Pazartesi günü yurda dönen Yeryüzü Doktorları, 08 Aralık 2010 Çarşamba günü, saat 12.00"de, Yeryüzü Doktorları Türkiye Genel Merkezi"nde, Gazze"de yaşadıklarını Türkiye kamuoyuna anlatacak.

Konuşmacılar:

Prof. Dr. İhsan KARAMAN

Prof Dr. Harun CANSIZ

Prof. Dr. Ali İhsan TAŞÇI

Yeryüzü Doktorları Gazze'yi anlatıyor Yorumları