Ankara'dan Gazze'ye yardım konvoyu   Konuyu açan: alptraum   İlk Mesaj: 12-06-2010 (12:56)   Son Mesaj: 12-06-2010 (12:56)    Cevap: 0    Gösterim: 492  

12-06-2010

Ankara'dan Gazze'ye yardım konvoyu

Ankara'dan Gazze'ye yardım konvoyu

Filistin Devlet Başkanı Mahmut Abbas'ın Türkiye ziyareti nedeniyle TOBB ve Kızılay tarafından Gazze'ye yardım konvoyu düzenlendi.

TOBB ve Kızılay'ın organizasyonunda Gazze'ye öğrencilere üniforma olacak 67,5 ton tekstil malzemesi yola çıkarıldı. Ankara'da yardım TIR'larının uğurlanmasına Filistin Devlet Başkanı Abbas, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve Kızılay Genel Müdürü Tekin Küçükali katıldı.
    TOBB tarafından, Gazze'de öğrenim gören 6-11 yaş arası 101.000 öğrenci için okul üniforması dikilmesi amacıyla temin edilen toplam ağırlığı 67,5 ton tekstil malzemesi Ankara'dan yola çıktı. Türk Kızılayı aracılığı ile Filistin Ulusal Yönetimi Ekonomi Bakanlığı'na teslim edilecek olan tekstil malzemesinin Gazze Şeridi'ndeki atölyelerde dikimi gerçekleştirilerek bölge halkına ek iş imkanı sağlanacak. Toplam 5 TIR ile bölgeye sevk edilecek yardım malzemesinin içeriği 210.000 metre kumaş, 18.000 astar, vatka, düğme ve fermuardan oluşmakta.

Ankara'dan Gazze'ye yardım konvoyu Yorumları