Sarıgül Cuma'yı Selimiye'de kıldı   Konuyu açan: Dostane   İlk Mesaj: 12-03-2010 (16:56)   Son Mesaj: 12-03-2010 (16:56)    Cevap: 0    Gösterim: 499  

12-03-2010

Sarıgül Cuma'yı Selimiye'de kıldı

Sarıgül Cuma'yı Selimiye'de kıldı

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Şişli'den getirdiği 850 kişilik bir grupla geldiği Edirne'de Selimiye Camisinde, Cuma Namazı kıldı.

Cuma namazı sonrası cami çıkışında vatandaşlarla bir süre sohbet eden Sarıgül, hatıra fotoğrafı çektirdi.
    Sarıgül, daha sonra gazetecilere yaptığı açıklamada, bölgedeki tarihi ve kültürel mekanları binlerce vatandaşa gezdirmeye özen gösterdiklerini belirtti.

Şişlili vatandaşlarla Türkiye'nin tarihi ve turistlik yerlerini dolaştıklarını ifade eden Sarıgül, şunları söyledi:

''Bursa'daki Ulu Cami, Yalova'daki Atatürk Köşkü, Anıtkabir, Konya-Mevlana, Çanakkale başka olmak üzere Türkiye'nin tarihi ve kültürel noktalarını Şişlili yurttaşlarla sürekli dolaşıyoruz. Bir insan, örfüne, töresine, geleneklerine, inançlarına ve kendi kültürüne sahip çıkmazsa o ülkenin fazla ilerlemesi söz konusu değildir. Bir ülkeyi yıkmak, bölmek, parçalamak isteyen hasetler, fesatlar ve münafık güçler önce ülkenin tarihi ve kültürel değerlerini unutturmaya çalışırlar. O nedenle ben istiyorum ki, hiçbir yurttaşımız, atalarımızın bize bıraktığı bu tarihi ve kültürel yerleri unutmasın. Gelsinler, görsünler ve yaşasınlar. Bugün ben de bu mübarek Cuma gününde Edirne'mizde ve tarihi Selimiye Camimizde bulunmaktan son derece büyük mutluluk duyuyorum. Büyük bir enerji aldım. Büyük manevi güzelliklerle Edirne'mizden ayrılıyorum.''

Sarıgül Cuma'yı Selimiye'de kıldı Yorumları