Patlayan gazoz şişesinin kapağı kör ediyordu   Konuyu açan: Dostane   İlk Mesaj: 11-30-2010 (13:08)   Son Mesaj: 11-30-2010 (13:08)    Cevap: 0    Gösterim: 601  

11-30-2010

Patlayan gazoz şişesinin kapağı kör ediyordu

Patlayan gazoz şişesinin kapağı kör ediyordu

Bursa'da, gazoz şişesinin aniden patlaması sonucu fırlayan kapağın, bir gencin gözünde yüzde 70 görme kaybına yol açtığı iddia edildi.

Hamitler Mahallesi'nde yaşayan Anıl Dağlar (17) AA muhabirine yaptığı açıklamada, kendilerine ait bakkal dükkanına kolilerle gelen gazozları dolaba yerleştirirken bir şişenin aniden patladığını, sakınmaya çalışsa da fırlayan kapağın sağ gözüne çarptığını belirtti.
    Dağlar, ''Ne olduğunu anlamadım. O anda bayılmışım. Ayıldığımda kendimi hastanede buldum. Gözümde hasar oluştuğunu söylediler. Şu anda yüzde 70 görme kaybı bulunuyor. Ameliyatla olay yüzünden büyüyen göz bebeğim normale döndürülmeye çalışıldı. Halen sorun yaşıyorum. Mercekle görebiliyorum, ancak yine de net değil. Gözümdeki sorun yüzünden hayatım alt üst oldu'' dedi.

Tedavi gördüğü hastanede doktorun gözündeki sorun yüzünden darbelerden korunması gerektiği yönünde uyarıda bulunduğunu dile getiren Dağlar, ''Çok sevdiğim futboldan uzak kaldım. Bebek bile sevemiyorum. 6 ay gözümü korumam gerektiği için liseye devam edemiyorum. Şu anda psikolojik tedavi alıyorum'' diye konuştu.

Anne Saniye Dağlar da, Bursa'da kurulu firmanın gazoz şişelerinde benzer patlamanın sık yaşandığını, olayın ardından dükkana gelen bir firma yetkilisinin para teklif ettiğini ileri sürdü.

Saniye Dağlar, olayla ilgili olarak polisin tutanak tuttuğunu ve savcılığa şikayette bulunduklarını dile getirerek, firmanın ceza almasını, oğlunun mağduriyetinin giderilmesini istediklerini vurguladı.

Patlayan gazoz şişesinin kapağı kör ediyordu Yorumları