Özcan: ÖSYM KPSS raporu getirecek   Konuyu açan: Dostane   İlk Mesaj: 11-12-2010 (17:49)   Son Mesaj: 11-12-2010 (17:49)    Cevap: 0    Gösterim: 483  

11-12-2010

Özcan: ÖSYM KPSS raporu getirecek

Özcan: ÖSYM KPSS raporu getirecek

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, KPSS Eğitim Bilimleri Sınavı sonuçlarına ilişkin ÖSYM'nin rapor hazırladığını belirterek, ''ÖSYM, o raporu hazırlayıp getirecek. İnceleyeceğiz'' dedi.

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, KPSS Eğitim Bilimleri Sınavı sonuçlarına ilişkin ÖSYM'nin rapor hazırladığını belirterek, ''ÖSYM, o raporu hazırlayıp getirecek. İnceleyeceğiz'' dedi.
    AA muhabirinin KPSS Eğitim Bilimleri Sınavı sonuçlarına ilişkin sorularını yanıtlayan Özcan, ''İptal edilen sınav sonuçlarıyla yeni sınav sonuçlarını incelediniz mi?'' sorusu üzerine, ''Daha yok incelemedim. ÖSYM, sınav sonucuna ilişkin o raporu hazırlayıp getirecek. Raporu istedik, inceleyeceğiz'' dedi.

''Savcılık bu sınav sonuçlarına ilişkin bilgi istedi mi?'' sorusunu Özcan, ''Hayır. İsterlerse ÖSYM'den isterler. Onlarla temas ediyorlar. Bizden isteyeceklerini zannetmiyorum'' şeklinde yanıtladı.

Özcan, ''Hiç kimsenin tam soru yapamaması bir öncekinde kopya olduğunun delaletidir. Önceki sınavda 350 kişinin 120 sorunun 120'sine de cevap vermesi kesinlikle kopyaya delalettir. Biz zaten onu dağılımdan görmüştük. Bu bizi doğruladı sadece'' diye konuştu.

Özcan: ÖSYM KPSS raporu getirecek Yorumları