Batman'da okulu yakma girişimi   Konuyu açan: alptraum   İlk Mesaj: 11-07-2010 (18:58)   Son Mesaj: 11-07-2010 (18:58)    Cevap: 0    Gösterim: 460  

11-07-2010

Batman'da okulu yakma girişimi

Batman'da okulu yakma girişimi

Batmanda kimliği belirsin kişi yada kişiler bir ilk öğretim okulunu yakma girişiminde bulundular.

Yılmaz Ekinci'nin haberi

Okulun Güvenlik kamerasını kırarak içeri giren kişi yada kişiler,okulun kalorifer dairesinin penceresinden Molotof kokteyli attı.Batman Valisi Ahmet Turhan,Bu olay ideolojik olmaya bilir olay araştırılıyor.Muhtemelen Ruh hastası bir kişinin yaptığından şüpheleniyoruz" dedi.
    Batman Bağlar Mahallesinde bulunan Bağlar ilk Öğretim Okuluna sabah saat:16:30 sıralarında kimlikleri henüz tespit edilemeyen kişi yada kişiler,okulun güvenlik kamerasını taşlayarak okul bahçesine girdi.Okulun Kalorifer dairesinin penceresini kırarak içeriye Molotof kokteylleri attılar.Kısa sürede tutuşan kazan dairesi mahallelinin itfaiyeye haber vermesi üzerine okula gelen itfaiye ekipleri yangını büyümeden kontrol altına aldı.Daha sonra olay yerine gelen polis ekipleri olayı gerçekleştiren kişi yada kişilerin yakalanması için parmak izi çalışması yaptı.Batman Valisi Ahmet Turhan;Bu olay ideolojik olmayabileceği gibi ruh hastası bir kişinin yapmış olabileceğine inanıyoruz.Bu tür olaylar hoş değildir.Eşgal belirleme çalışmaları sürüyor.Polis zanlı yada zanlıları yakalamak için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.İsteğimiz gerek okul önlerinde veya şüpheli görünen şahısların vatandaşlar tarafından polis 155"i aramalarını istiyoruz" dedi

EĞİTİMSEN OLAYI KINADI

Batmanda yaşanan okul yakma olayı ile ilgili olarak batman eğitim-sen şube başkanı Salih Erol bir basın açıklaması yaparak olayı kınadı. Erol açıklamasında şu görüşlere yer verdi. "Nedeni her ne olursa olsun okullara yönelik bu tür girişimleri kabul etmediğimizi belirtmek istiyoruz. Yahya Kemal Beyatlı Lisesine yönelik düzenlenen sabotajın ardından çıkan yangın sonucunda okul eğitim öğretime ara vermek zorunda kalmıştır. Yangınla okul tahrip olmuş, öğrenciler Bağlar mahallesinde yeni açılan Selçuk İlköğretim Okulunda eğitim-öğretimlerine devam etmek zorunda kalmışlardır. Büyük bir bölümü kullanılamaz duruma gelen okulun bir an önce onarılarak veya tümden yıkılıp yeniden yapılarak eğitim-öğretime bir an önce açılması temennimizdir" diyen şube başkanı Erol "Yine Bağlar İlköğretim Okulunun önceki gün saat 16.30"da kalorifer dairesine yanıcı bir madde atılarak yakılmak istenmesini kabul etmemiz mümkün değildir. Tek tesellimiz, okul personelinin ve itfaiyenin erken müdahalesi sonucunda yangının büyük çaplı bir tahribata yol açmadan söndürülmüş olmasıdır.Bu halkın geleceği olan çocuklarımızın eğitim-öğretim gördüğü eğitim yuvalarına yönelik bu tür eylemleri kabul etmediğimiz gibi, söz konusu faaliyetlerde bulunanları şiddetle kınadığımızı bir kez daha belirtme ihtiyacı duyuyoruz" dedi.

Haber 7

Batman'da okulu yakma girişimi Yorumları