CHP: Youtube yasağının kalkması güzel   Konuyu açan: alptraum   İlk Mesaj: 10-31-2010 (02:37)   Son Mesaj: 10-31-2010 (02:37)    Cevap: 0    Gösterim: 431  

10-31-2010

CHP: Youtube yasağının kalkması güzel

CHP: Youtube yasağının kalkması güzel

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, video paylaşım sitesi Youtube'a erişim yasağının kaldırılmasının sevindirici bir gelişme olduğunu, ancak yetmeyeceğini ifade ederek, Türkiye'de hala 4 binin üzerinde siteye erişim engeli bulunduğunu belirtti.

Tekin'in iletişim ofisinden yapılan açıklamaya göre, Gürsel Tekin, Silivri'de düzenlenen İstanbul İl Başkanlığı Yerel Yönetimler Değerlendirme Toplantısı'nda bir gazetecinin Youtube'e erişim yasağının kaldırılmasını nasıl değerlendirdiğini sorması üzerine, şunları kaydetti:
    ''Eşeğini önce kaybedip sonra bulanlar gibiyiz. Yasaklı bir site yeniden açıldığı için seviniyoruz. Youtube'umuzu kaybetmiştik, iki buçuk yıl sonra yeniden bulduk. Birkaç gün önce, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a bir soru yöneltmiştim. Sayın Erdoğan 'Cumhurun giremeyeceği hiçbir yer kalmayacak' demişti. Ben de 'Öyleyse cumhur Youtube'a neden giremiyor?' diye sormuştum. Yasağın kalkması sevindirici, ancak yetmez. Türkiye'de hala 4 binin üzerinde siteye erişim engeli var. Türkiye, artık yasakçı zihniyetten kurtulmalı. Youtube'un yeniden açılması için bir çok hukuki yol denenmiş. Atatürk'e hakaret içeren videoların içeriği Almanya'daki bir şirket tarafından satın alınarak kaldırılmış. Bu meseleleri daha kolay çözebilecek hukuki bir altyapının hazırlanması lazım. Hukuki altyapı da yeni bir sansür mekanizması getirmemeli.''

AA

CHP: Youtube yasağının kalkması güzel Yorumları