BDT'de refah seviyesi en yüksek ülkeler   Konuyu açan: alptraum   İlk Mesaj: 10-29-2010 (17:22)   Son Mesaj: 10-29-2010 (17:22)    Cevap: 0    Gösterim: 1138  

10-29-2010

BDT'de refah seviyesi en yüksek ülkeler

BDT'de refah seviyesi en yüksek ülkeler

İngiliz Araştırma Enstitüsü Legatum tarafından Oxford Analitica ve Gallup Araştırma Şirketi'ne yaptırılan ve Legatum'un Refah Endeksi veb sitesinde yayınlanan araştırma sonuçlarına göre, refah seviyesi en yüksek ülke şöyle:

Kazakistan'ın BDT ülkeleri arasında refah seviyesi en yüksek ülke oldu.
    İngiliz Araştırma Enstitüsü Legatum tarafından Oxford Analitica ve Gallup Araştırma Şirketi'ne yaptırılan ve Legatum'un Refah Endeksi veb sitesinde yayınlanan araştırma sonuçlarına göre, Kazakistan BDT ülkeleri arasında en mürüffeh ülke olarak görülüyor.

110 ülkenin ekonomik büyüme, kişisel özgürlükler, demokrasi standartları, güvenlik ve refah verilerine göre yapılan araştırmada Kazakistan 50'nci sırada yer alıyor.

Avustralya, Yeni Zellanda, İsveç, Kanada, İsviçre, Hollanda ve ABD'nin ilk 10 sırada yer aldığı araştırmada, BDT ülkelerinden Belarus 54, Rusya, 63, Ukrayna 69, Özbekistan 76 ve Moldova 86. sırada yer aldı.

BDT'de refah seviyesi en yüksek ülkeler Yorumları