Van'da başörtüsüyle ilkokula girdi /   Konuyu açan: alptraum   İlk Mesaj: 10-28-2010 (15:53)   Son Mesaj: 10-28-2010 (15:53)    Cevap: 0    Gösterim: 410  

10-28-2010

Van'da başörtüsüyle ilkokula girdi /

Van'da dün okula baş örtüsüyle girmek isteyen ancak okul yöneticileri tarafından engellenen ilköğretim okulu öğrencisi, bugün başını açmadan ders başı yapabildi.

Dün babası Memduh S. ile başörtülü olarak geldiği Vali Mithatbey İlköğretim Okulu'na yöneticiler tarafından alınmayınca evine dönmek zorunda kalan 5. sınıf öğrencisi E.S. (12), bu sabah yine okuluna geldi.

Ders saatinin gelmesini babası ile bahçede bekleyen E.S., daha sonra arkadaşları ile birlikte sıraya geçti. Andımız'ın okunmasının ardından sıradan ayrılarak okul idarecisi olan öğretmeniyle bir süre konuşan öğrenci, daha sonra baş örtüsü ile okula girdi.

Kızının ardından binaya giren ve yaklaşık 15 dakika kaldıktan sonra dışarı çıkan baba Memduh S., "Bir sorun yok, kızım başını açmadan derse katıldı" diyerek okuldan ayrıldı.

Adana, Mersin ve Diyarbakır'ın ardından dün Van'da ilköğretim okulu öğrenci E.S. baş örtüsüyle derse girmek istemiş, babası ile okul yöneticileri arasındaki kısa süreli tartışmanın ardından derse alınmayınca evine gitmek zorunda kalmıştı.

Van'da başörtüsüyle ilkokula girdi / Yorumları