'Kiralık çarşaflı kızlar, çıkarsa şaşırmam'   Konuyu açan: Dostane   İlk Mesaj: 10-22-2010 (07:08)   Son Mesaj: 10-22-2010 (07:08)    Cevap: 0    Gösterim: 1097  

10-22-2010

'Kiralık çarşaflı kızlar, çıkarsa şaşırmam'

'Kiralık çarşaflı kızlar, çıkarsa şaşırmam'

Başörtüsü sorunun çözümünü tartışırken ilköğretim çağındaki kızların da başı kapalı olarak derslere girmek istemesi provokasyon olarak nitelendirildi. İddiaya göre CHP'nin ekmeğine yağ sürecek bir sonraki adım olarak da çarşaflı okuma girişimi

Ebru Baran'ın haberi

Başörtüsü yasağının ilk mağdurlarından Bezirgan, provokasyon uyarısı yaptı: İlköğretimde yaşananların ardından kiralık karaçarşaflı kızları da üniversite kapılarında görebiliriz
    28 Şubat"ın başörtüsü yasağının simge ismi ve ilk mağdurlarından olan Nuray Canan Bezirgan, ilköğretim okullarına da başörtülü girilmesi için yapılan girişimlerin sorunun çözümsüz kalması adına yapılan provokasyonlar olabileceğini söyledi.

CHP"Yİ ELEŞTİRDİ

CHP"nin hak ve özgürlüklerin önünde her zaman engel teşkil ettiğini söyleyen Bezirgan, "CHP gerek Kürt açılımı, gerek demokratik açılım, gerekse başörtüsü konusunda hep önce "biz de bunları çözeriz" deyip, sonra masadan kalktı. Bizler artık buna alışır hale geldik" dedi.

PROVOKASYONU BÖYLE YAPACAKLAR

3 ilde 4 ilköğretim öğrencisinin başörtülü olarak derse girmeye çalışmasını da yorumlayan Bezirgan, bu provakatif eylemlerin devamının gelebileceğini söyledi, "CHP, bugüne kadar hep dedi ki, eğer üniversitelere başörtülü kızların girmesine izin verirsek, bunlar yarın kara çarşafla da girmeye çalışır. Şimdi bir sonraki adım olarak kiralık karaçarşaflı kızların üniversite kapılarında ki fotoğraflarını göreceğiz ve provokasyonlarını bu şekilde gerçekleştirmiş olacaklar " diye konuştu.

Simge isimdi

Nuray Canan Bezirgan, 28 Şubat döneminde alınan kararlar doğrultusunda okuduğu üniversiteden polis zoruyla çıkarılan isimler arasındaydı.

Star

'Kiralık çarşaflı kızlar, çıkarsa şaşırmam' Yorumları