Uyanan çocuk ablalarını yanmaktan kurtardı   Konuyu açan: Dostane   İlk Mesaj: 10-21-2010 (19:04)   Son Mesaj: 10-21-2010 (19:04)    Cevap: 0    Gösterim: 623  

10-21-2010

Uyanan çocuk ablalarını yanmaktan kurtardı

Uyanan çocuk ablalarını yanmaktan kurtardı

Kahramanmaraş'ın Türkoğlu ilçesinde bir evde çıkan yangında, 8 yaşındaki Barış Daşkıran, ayrı odada uyuyan 2 ablasını uyandırarak hayatlarını kurtardı.

Alınan bilgiye göre, Gaziler Mahallesi'nde, Serpil Daşkıran'a ait evde henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı.
    Anne Daşkıran işte olduğu sırada çıkan yangın, kısa sürede binayı sardı.

Yangını fark eden 8 yaşındaki Barış Daşkıran, başka odada uyuyan ablaları Nisa (10) ve Seda'yı (14) uyandırdı.

Yanan evden çıkan ve komşularından yardım isteyen 3 kardeş, yangını haber vermek için ilçe milli eğitim müdürlüğünde çalışan annelerinin yanına gitti.

Yangına ilk müdahale polis tarafından yapıldı.

Türkoğlu ve Kılılı belediyeleri itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle söndürülen yangında ev kullanılamaz hale geldi.

Evine giden Serpil Daşkıran, kendisi işteyken çıkan yangında bütün eşyalarının yandığını belirterek ağladı.

Uzun zamandır hasta olan kızı Seda'ya damar nakli yapılması gerektiğini ifade eden Serpil Daşkıran, ''Maddi sıkıntılarımız var. Yangında her şeyimizi kaybettik'' dedi.

Yangın yerine gelen Türkoğlu Kaymakamı Tuncay Akkoyun, üzerlerine düşeni yapmaya hazır olduklarını belirtti. Belediye Başkanı Mustafa Taşhan da Serpil Daşkıran'a yardım sözü verdi.

Uyanan çocuk ablalarını yanmaktan kurtardı Yorumları