Celal Bayar Üniversitesi rektörünü seçiyor   Konuyu açan: Dostane   İlk Mesaj: 10-21-2010 (17:49)   Son Mesaj: 10-21-2010 (17:49)    Cevap: 0    Gösterim: 591  

10-21-2010

Celal Bayar Üniversitesi rektörünü seçiyor

Celal Bayar Üniversitesi rektörünü seçiyor

Manisa Celal Bayar Üniversitesi'nde (CBÜ) 5. dönem rektörlük seçimleri yapılıyor.

CBÜ Süleyman Demirel Kültür Merkezi'nde yapılan seçimlerde oy verme işlemi 12.30'da başladı. Seçimlerde 493 öğretim üyesi 7 rektör adayının arasından Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün onayına sunulacak ilk üç ismi belirleyecek.
    Seçimde, adaylıklarını açıklayan CBÜ'nün mevcut Rektörü Prof. Dr. Semra Öncü'nün yanı sıra, Prof. Dr. Süreyya Sakınç, Prof. Dr. Hakan Yüceyar, Prof. Dr. Mehmet Pakdemirli, Prof. Dr. Erol Mir, Prof. Dr. Süleyman Sami İlker ve Prof. Dr. Cemil Özcan yarışıyor.

Sandık kurulu oluşmadan önce bir konuşma yapan CBÜ Rektörü Öncü, tüm adaylara başarılar dileyerek, seçimlerin hayırlı olması temennisinde bulundu.

Seçimleri yürütmekle görevli Rektör Yardımcısı Ahmet Güzel'in seçimler için yeterli çoğunluğun sağlandığını açıklamasının ardından, rektör adaylarının belirlenmesi usul ve esaslarına ilişkin yönerge gereği sandık kurulu oluşturularak, oy kullanma işlemi başlatıldı.

Prof. Dr. Hikmet Yılmaz'ın önergesi ile Prof. Dr. Emin Onar, Doç. Dr. Selami Uzunoğlu, Yardımcı Doçent Dr. Mahmut Kargın oy birliğiyle sandık kuruluna seçildi.

Yılmaz, Cumhurbaşkanı Gül'ün sandıklardan çıkan sonuca saygı göstererek, kararını ona göre vereceğine inandığını belirtti.

Toplam 493 ünvanlı öğretim üyesinin oy kullanacağı sandıkların içi, oy kullanma işlemi başlamadan önce havaya kaldırılarak öğretim üyelerine gösterildi.

Mazereti olanların öncelikli oy verdiği seçimde, sandıklar 17.00'de kapanacak.

Celal Bayar Üniversitesi rektörünü seçiyor Yorumları