CHP'den AK Parti'ye 3 türban şartı   Konuyu açan: Dostane   İlk Mesaj: 10-20-2010 (14:37)   Son Mesaj: 10-20-2010 (14:37)    Cevap: 0    Gösterim: 578  

10-20-2010

CHP'den AK Parti'ye 3 türban şartı

CHP'den AK Parti'ye 3 türban şartı

Ak Parti Grup Başkanvekili Bekir Bozdağ CHP ile yaptıkları türban görüşmesinden çıkan sonucu aktardı. Bozdağ CHP'nin türban sorununun çözümünde şart olarak 3 konuyu öne sürdüğünü belirtti. İşte 3 şart:

CHP'nin türbana karşı seçim barajı, dokunulmazlık ve YÖK'ün kaldırılmasını öne sürdüğünü söyleyen Bozdağ 'ön şartsız ve önyargısız komisyon kurulmasını istedik. Türbanın çözümü konusunda CHP samimi değil. ' dedi.

İlköğretim ve kamuda sorun olmadığını söyleyen Bozdağ bunları konuşmaya gerek görmediklerini söyledi. Bozdağ CHP heyetine 'sorun üniversite kapılarındadır' diyerek cevap verdiklerini açıkladı.

Referandum döneminde başörtü konusunu kendilerinin sadece çözebileceğini söyleyen CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun sözlerini hatırlatan Bozdağ, 'Herkes verdiği sözün akasında dursun' dedi.

Bozdağ, partilere yazı gönderdikleri iddiasının sorulması üzerine böyle bir yazının partilere gönderilmediğini aksine 'Partilerle uzlaşarak beraber bir metin hazırlamak niyetindeyiz' dedi.

Bozdağ CHP'yi kamuoyunu yönlerdirmeye çalışmakla suçladı, CHP'nin 'Ben müzakere etmem' diyerek önşartlar öne sürmekle suçladı.

CHP'den AK Parti'ye 3 türban şartı Yorumları