Tekirdağ'da düşen uçağın enkazı bulundu   Konuyu açan: Dostane   İlk Mesaj: 10-16-2010 (22:54)   Son Mesaj: 10-16-2010 (22:54)    Cevap: 0    Gösterim: 464  

10-16-2010

Tekirdağ'da düşen uçağın enkazı bulundu

Tekirdağ'da düşen uçağın enkazı bulundu

Tekirdağ'da, eğitim uçuşu sırasında düşen eğitim uçağına ulaşıldı. Uçağın pilotu Anadolu Yıldızları Uçuş Okulu son dönem öğrencisi Pilot Arda Saçan'ın hayati tehlikesinin bulunmadığı bildirildi.

Edinilen bilgiye göre, İstanbul Hazerfen Havaalanı'ndan havalanan ve henüz belirlenemeyen bir nedenle Tekirdağ'ın Semetli köyü yakınlarındaki Yenice Dağı'nda boş araziye düşen tek kişilik eğitim uçağına, polis ve jandarma tarafından yapılan uzun aramalar sonucunda kazadan 7 saat sonra ulaşıldı.
    Uçağın pilotu Anadolu Yıldızları Uçuş Okulu öğrencisi Arda Saçan, uçağın bulunduğu bölgeden askeri helikopterle Tekirdağ Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Arda Saçan'ın hayati tehlikesinin bulunmadığı; belinde kırıklar olduğu ve 24 saat müşahede altına tutulacağı öğrenildi.

Enkaz çalışmaları sırasında farklı koordinatların gelmesi üzerine arama çalışmaya katılan jandarma, Sivil Savunma, polis ve köylüler zor anlar yaşadı. İki farklı ekibin çalışmasına rağmen farklı koordinatlar gelmesi nedeniyle uçak pilotuna 4 saatte ulaşılabildi.

Tekirdağ'da düşen uçağın enkazı bulundu Yorumları