Aslantuğ'dan Coşkun'a yanıt: Kuduz gibi yaşıyorsun!   Konuyu açan: alptraum   İlk Mesaj: 10-14-2010 (11:18)   Son Mesaj: 10-14-2010 (11:18)    Cevap: 0    Gösterim: 560  

10-14-2010

Aslantuğ'dan Coşkun'a yanıt: Kuduz gibi yaşıyorsun!

Aslantuğ'dan Coşkun'a yanıt: Kuduz gibi yaşıyorsun!

Geçtiğimiz günlerde Hürriyet gazetesindeki köşesinde Mehmet Aslantuğ'un "Aşkın İkinci Yarısı" filmini ağır bir dille eleştiren Ahmet Hakan Coşkun'a Aslantuğ'dan aynı sertlikte cevap geldi. Aslantuğ 7 madde sıraladı:

Mehmet Aslantuğ ünlü köşe yazarına ateş püskürürken tıpkı onun gibi 7 madde sıraladı:
    İşte o 7 madde

Bir : İnsanların özgüvenini sen dağıtmıyorsun.

İki : Samimiyetin, senin gibilerin ilkesi olmadığı her halinden belli..

Üç : Ne anlatırsam anlatayım, anlayacağın kadardır

Dört : Filmle tv dizileri arasındaki fark nedir diye kafa yor.

Beş : İnsanların üretimini eleştir ama saldırma

Altı : Beşinci maddeyi tekrar oku

Yedi : Tuttuğun yerde "Utanmalar" üzerine de yazmışsın. Bir kuduz gibi yaşadığın sürece daha çok utanırsın.

Ahmet Hakan'dan cevap gecikmedi: "Bana Kuduz Deme!"

Kendisine "Bir kuduz gibi yaşıyorsun" diyen Mehmet Aslantuğ'a Ahmet Hakan'dan cevap geldi.

Mehmet Aslantuğ"a tahammül dersleri

BİR: Eğer bir film çekip beğenimize sunuyorsan, benim rolüm bellidir: Ya "muhteşem" diyeceğim ya "eh işte" diyeceğim ya da "berbat"... Gocunma, şaşırma, çok görme... Ne yapalım, şu fani dünyada bana bu vazife düştü.

İKİ: Çektiğin film hakkında "Şahane... Muhteşem... Dört dörtlük... Süper... " diye yazsaydım, benim sinemadan anladığımı ya da anlamadığımı hiç dert etmeyecektin. O zaman lütfen "berbat" dediğimde de bunu dert etmemeyi dene.

ÜÇ: Unutma: Bir filmin seveni de olur, sevmeyeni de... Göklere çıkaranı da olur, yerin dibine batıranı da... Kibarca eleştireni de olur, kabaca saldıranı da... Hepsi meşrudur, hepsi haktır...

DÖRT: Saldırıya, eleştiriye, laf çakmaya tabii ki senin de cevap verme hakkın vardır. Sen de konuşursun... Ama filmine "berbat" diyen bir adama, "bir kuduz gibi yaşıyorsun... " diye hakaret etmeden konuşsan daha iyi edersin.

BEŞ: "Ben sana ille de hakaret edeceğim" de diyebilirsin. Peki, tamam, et o zaman... Senin bana hakaret etmen beni küçültmez... Ancak senin gradonun düşük, kalitenin sorunlu, jantiliğinin hikaye olduğunu gösterir.

AHMET HAKAN - HÜRRİYET

AHMET HAKAN İLK OLARAK NELER YAZMIŞTI?

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, Mehmet Aslantuğ"un "Aşkın İkinci Yarısı" adlı filmi için şunları yazmıştı :

Kötü bir film çekmeyi tetikleyen yedi neden

(Bu maddeler Mehmet Aslantuğ"un yazdığı, yönettiği ve oynadığı "Aşkın İkinci Yarısı" adlı film seyredildikten sonra kaleme alınmıştır).

BİR: Gerekçesiz özgüven...

İKİ: Samimiyetin her şeye yeteceği yanılgısı...

ÜÇ: Kişinin bir meselesi olmadığı halde bir meselesi varmış zannına kapılması.

DÖRT: Dizi film ile sinema filmi arasındaki farkı fark edememek...

BEŞ: Sinema duygusu 80"lerin bunalım filmlerini bile aşamamış düzeyde olan birinin Nuri Bilge Ceylan olmaya özenmesi...

ALTI: Yeteneksizliğin ayırtına varılamaması...

YEDİ: "Ben yapınca olur" anlayışına sahip olunması...

Kaynak: Postmedya

Aslantuğ'dan Coşkun'a yanıt: Kuduz gibi yaşıyorsun! Yorumları