İBB'den Pakistan'a 11 tır daha   Konuyu açan: alptraum   İlk Mesaj: 10-12-2010 (16:56)   Son Mesaj: 10-12-2010 (16:56)    Cevap: 0    Gösterim: 496  

10-12-2010

İBB'den Pakistan'a 11 tır daha

İBB'den Pakistan'a 11 tır daha

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), sel felaketi yaşayan Pakistan'a, içinde yardım malzemelerinin olduğu 11 tır daha gönderdi.

İBB'den yapılan yazılı açıklamaya göre, ilçe belediyeleri ile koordineli toplanan yardımlar, Türk Kızılayının tırları ile Pakistan'a gönderildi.
    Gıda, giyim, ilaç, çocuk ihtiyaçları, iç çamaşırı, teknik malzemelerin de bulunduğu 11 tırlık yardım malzemeleri bölgeye ulaştırıldı.

Pakistan'da görev yapan 43 kişilik büyükşehir yardım ekibi, bölgede büyük mesafeler kat ederek halkın yaşamının normale dönmesini sağlıyor.

İlaçlama, su tahliyesi, atık toplama ve yardım dağıtma çalışmaları aralıksız devam ederken, yardım malzemeleri, bölgede, Büyükşehir Belediyesi ve Kızılay ekipleri tarafından vatandaşlara dağıtılıyor.

Sel felaketi yaşayan Pakistan'a gönderilen 11 tırlık ikinci yardım filosunun ardından da İstanbul'da yardım toplama kampanyası devam ediyor.

İBB'den Pakistan'a 11 tır daha Yorumları