Vakıflar Genel Müdürü emekli oldu   Konuyu açan: Dostane   İlk Mesaj: 10-12-2010 (15:56)   Son Mesaj: 10-12-2010 (15:56)    Cevap: 0    Gösterim: 505  

10-12-2010

Vakıflar Genel Müdürü emekli oldu

Vakıflar Genel Müdürü emekli oldu

Vakıflar Genel Müdürü Yusuf Beyazıt, emekli oldu. 25 yılı aşkın devlet memurluğu hayatının son 7 yılında Vakıflar Genel Müdürlüğü görevini yürüten Beyazıt, sağlık sorunları dolayısıyla emeklilik kararı aldı.

Tokat'ta 1962 yılında dünyaya gelen, yüksek öğrenimini Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde, yüksek lisansını ise TODAİ'de yapan Beyazıt, Milli Eğitim Bakanlığı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde bürokratlık yaptıktan sonra 2003 yılı başında Vakıflar Genel Müdürlüğü görevine getirilmişti.
    Beyazıt'ın genel müdürlüğü sırasında ülke genelinde 3 bin 484 vakıf eserinin restorasyonu gerçekleştirildi. Atıl durumda kalmış vakıf taşınmazlarını, apart, sosyal tesis ve otopark olarak değerlendiren Beyazıt, 2003'te 30 trilyon TL olan kurum bütçesinin, 2010 yılında 460 trilyon TL'ye çıkarılmasını sağladı.

İşgal sorununun çözülmesi de vakıf gelirlerinin arttırılmasında etkili olurken, Formula 1 arazisi, Çeşme Kervansaray Butik Oteli, Kayseri Park Alışveriş Merkezi gibi birçok yatırım hayata geçirildi.

Vakıfların hayır şartları doğrultusunda elde edilen gelirlerle 10 bin şehit ve yetim çocuğuna eğitim bursu verildi ve 100 bin kişiye gıda yardımı yapıldı.

Osmanlı vakıflarının vakfiyesinde yer alan eğitim şartı da ilk kez yerine getirilerek, Bezm-i Alem Vakıf Üniversitesi ile Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi de kurularak eğitime başladı.

Vakıflar Genel Müdürü emekli oldu Yorumları