Safra kesesinden 853 taş alındı   Konuyu açan: Dostane   İlk Mesaj: 10-08-2010 (23:04)   Son Mesaj: 10-08-2010 (23:04)    Cevap: 0    Gösterim: 1766  

10-08-2010

Safra kesesinden 853 taş alındı

Safra kesesinden 853 taş alındı

Bitlis'in Tatvan ilçesindeki Özel Tatvan Can Hastanesi'nde Gülten Sümer isimli bir hastanın safra kesesinden ameliyatla irili ufaklı 853 taş alındı.

Ameliyatı gerçekleştiren Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Fatih Deniz, meslek hayatı boyunca ilk kez böyle bir durumla karşılaştığını söyleyerek "Hasta bize Bitlis'ten geldi. Yaptığımız tetkiklerde hastanın safra kesesinin taşlarla dolu olduğunu gördük ve kapalı kese ameliyatı yapmaya karar verdik. Hastayı ameliyata aldık. Başarılı bir şekilde yaptığımız ameliyatla, hastanın safra kesesinden irili ufaklı 853 taş çıktı. Hastanın genel durumu iyi, inşallah daha iyi olacak" dedi.Ameliyatla safra kesesinden 2'si büyük 853 taş alınan 3 çocuk annesi Gülten Sümer, kendisini iyi hissettiğini belirterek şu an için biraz ağrılarının olduğunu söyledi. 3 yıldan bu yana sürekli ağrı çektiğini dile getiren Sümer "Yeni haberim oldu, önceden bilmiyordum. Sürekli doktorlara gidiyordum, bana üşütmüşsün o yüzden sancıların var deniliyordu. Fakat 3 yıldır şiddetli ağrılar görüyordum. Kalp rahatsızlığım da vardı. O taşlar çıktı, şimdi daha çok rahat edebileceğimi düşünüyorum" şeklinde konuştu.

Safra kesesinden 853 taş alındı Yorumları