Şampiyon Sofuoğlu'nun mutlu günü   Konuyu açan: alptraum   İlk Mesaj: 10-08-2010 (19:52)   Son Mesaj: 10-08-2010 (19:52)    Cevap: 0    Gösterim: 533  

10-08-2010

Şampiyon Sofuoğlu'nun mutlu günü

Şampiyon Sofuoğlu'nun mutlu günü

2010 Dünya Supersport Şampiyonu Kenan Sofuoğlu'nun Sakarya'nın Akyazı ilçesinde 2 yıl önce 320 bin liraya satın aldığı ve Milli Eğitim Bakanlığı'na bağışladığı arazide inşa edilen ilköğretim okulu törenle açıldı.

1999 yılındaki Marmara Depreminde hasar gören ve eğitime prefabrike binada devam eden Pazarköy İlköğretim Okulu, Sofuoğlu'nun satın aldığı araziyle kalıcı binaya kavuştu.Sofuoğlu'nun iki yıl önce 320 bin liraya satın aldığı ve Milli Eğitim Bakanlığı'na bağışladığı 10 dönümlük arazide, 2009 yılında başlayan inşaatın tamamlanmasıyla okul, kalıcı binada öğrencilere hizmet vermeye başladı.

Açılış töreninde konuşan Sakarya Valisi Mustafa Büyük, açılışa katılmaktan mutluluk duyduğunu kaydederek, ''Eğitim seviyesini artırmak görevimizdir. Veliler öğrencileri yakından takip etsinler. Öğretmenlerle her zaman istişare etsinler'' dedi.

Akyazı Kaymakamı Erdoğan Beypınar da, okulun yapımında Sofuoğlu'nun önemli katkıları bulunduğunu ifade etti.

Sofuoğlu ise, okulun yapımında eniştesinin girişimlerinin önemli yeri olduğuna işaret ederek, okulun açılışında dünya şampiyonu olarak bulunmaktan memnun olduğunu söyledi.

Okulun açılış kurdelesini Vali Büyük, AK Parti Sakarya Milletvekili Recep Yıldırım, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yazıcı ve Kenan Sofuoğlu kesti.

Vali Büyük, Sofuoğlu'na okula yaptığı katkılardan dolayı teşekkür plaketi verdi.

1 milyon liraya mal edilen okulda 16 derslik bulunuyor.

Şampiyon Sofuoğlu'nun mutlu günü Yorumları