Ziraat Mühendileri Odası'nda yeni dönem   Konuyu açan: alptraum   İlk Mesaj: 10-06-2010 (16:23)   Son Mesaj: 10-06-2010 (16:23)    Cevap: 0    Gösterim: 535  

10-06-2010

Ziraat Mühendileri Odası'nda yeni dönem

Ziraat Mühendileri Odası'nda yeni dönem

TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı'na Turhan Tuncer getirildi.

Ziraat Mühendisleri Odası'ndan yapılan açıklamada, Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Günaydın'ın bir siyasi partinin yönetim organlarında aktif görev üstlenmesi nedeniyle istifa ettiği, bunun üzerine toplanan Yönetim Kurulu'nun yaptığı oylama sonucu ikinci başkan Turhan Tuncer'i oda başkanlığına getirdiği bildirildi. ZMO'nun yeni yönetimi şu isimlerden oluşuyor; ''Turhan Tuncer (Başkan), Melahat Avcı Birsin (İkinci Başkan), Fatih Taşdöğen (Yazman), Hamdi Arpa (Sayman), Özden Güngör (Üye), Kadriye Kalınbacak (Üye), Murat Aslan (Üye)''.

TUNCER'İN ÖZGEÇMİŞİ

1954 yılında Yozgat'ta dünyaya gelen Tuncer, 1979 yılında Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Gıda Bilimi ve Teknolojisi Bölümü'nden mezun oldu. Aynı yıl Tarım ve Köyişleri Bakanlığı'nda göreve başlayan Tuncer, Ankara Üniversitesi Fen Bilimleri Yüksek Okulu'nda doktora yaptı. Tuncer, ''Değişik Öğütme Tekniklerinin Makarna Kalitesine Etkisi'' konulu doktorasını 1994 yılında tamamladı.

Tuncer, Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Tarla Bitkileri Merkez Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü Kalite ve Teknoloji Bölümünde Bölüm Başkanı olarak çalışmakta iken 2005 yılında emekli oldu.

Ziraat Mühendileri Odası'nda yeni dönem Yorumları