Kamer Genç'ten 'Evet'çilere çok ağır hakaret   Konuyu açan: alptraum   İlk Mesaj: 10-06-2010 (15:34)   Son Mesaj: 10-06-2010 (15:34)    Cevap: 0    Gösterim: 540  

10-06-2010

Kamer Genç'ten 'Evet'çilere çok ağır hakaret

Kamer Genç'ten 'Evet'çilere çok ağır hakaret

Referandum sonuçlarını değerlendiren CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç, 'Evet' diyenlere çok ağrı hakaret etti.

CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç, katıldığı bir panelde "Bakın ben bu Aziz Nesin'e çok kızıyorum. 'Toplumda yüzde 60 aptal var' demişti. Yüzde 30 falan deseydi hiç olmazsa demokrasi kurtulurdu. Baksanıza yüzde 58 'evet' çıktı. Evet oyları yüzde 58'de kaldı, yüzde 2 yanılma payı var Aziz Nesin'in" dedi.

Referandumdan sonra Başbakan Erdoğan'ın yaptığı konuşmayı da eleştiren Genç, "Tayyip Erdoğan çıktı sanki böyle herkesi seven, herkesi kucaklayan, demokrat bir kişiliği ile konuşma yaptı. Külliyen yalan. Şimdi neymiş yüzde 42'nin korkusunu giderecekmiş. Biz de yuttuk! Tayyip-Gül Türkiye'yi karanlık bir rejime götürüyor. Ama bu hevesleri kursaklarında kalacak, sizlerin oyları ile CHP iktidara gelecek" şeklinde konuştu.

Zaman

Kamer Genç'ten 'Evet'çilere çok ağır hakaret Yorumları