CHP'nin '34 köy' iddiası   Konuyu açan: Dostane   İlk Mesaj: 10-01-2010 (05:35)   Son Mesaj: 10-01-2010 (05:35)    Cevap: 0    Gösterim: 476  

10-01-2010

CHP'nin '34 köy' iddiası

CHP'nin '34 köy' iddiası

Dün toplan MYK'nın ardından CHP'den referanduma ilişkin bir açıklama geldi: Viranşehir'in 34 köyündeki tüm seçmenler oy kullanmış, hayır ve geçersiz oy yok.

CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK), Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplandı.
    CHP Sözcüsü ve Genel Başkan Yardımcısı Hakkı Suha Okay, toplantı sonrası açıklamalarda bulundu.

MYK'da kendisinin başkanlığında oluşturulan seçime hazırlık komitesinin çalışmaları ve referandumla ilişkin değerlendirmelerde bulunulduğunu ifade eden Okay, referandum sonuçlarına ilişkin olarak kendilerine enteresan bilgiler geldiğini belirtti.

Okay, ''Mesela Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesine bağlı 34 köyde tüm seçmenler oy kullanmış. Hiç geçersiz, hiç 'hayır' oyu yok. Hatta seçmenden fazla 'evet' oyu var.

İnsan merak ediyor, referandum günü o köylerde hiç mi vefat eden olmadı, hiç mi köyden ayrılan, başka yere giden olmadı. Bu ve buna benzer örnekler önümüze geliyor. Grup başkan vekillerimiz bunlarla ilgili gerekli yasal girişimleri yapacak'' diye konuştu.

CHP'nin '34 köy' iddiası Yorumları