Geziye giden üniversiteliler kaza yaptı: 2 ölü   Konuyu açan: Dostane   İlk Mesaj: 09-25-2010 (16:07)   Son Mesaj: 09-25-2010 (16:07)    Cevap: 0    Gösterim: 542  

09-25-2010

Geziye giden üniversiteliler kaza yaptı: 2 ölü

Geziye giden üniversiteliler kaza yaptı: 2 ölü

İstanbul'dan Kopadokya'ya gezi amacıyla giden ve İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi'nde öğretim görevlileri ile öğrencileri taşıyan minibüs devrildi. Kazada Yrd. Doç. Dr. Taner Karakaş ve asistan doktor Abidin Turgut hayatını kaybetti.

Konya'nın Kulu ilçesinde, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim görevlileri ve öğrencilerini taşıyan şarampole yuvarlanması sonucu meydana gelen kazada ölü sayısı 2'ye, yaralı sayısı da 11'e yükseldi.
    İstanbul'dan Kopadokya'ya gezi amacıyla giden ve İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi'nde öğretim görevlileri ile öğrencileri taşıyan Abidin Turgut yönetimindeki 34 FC 4804 plakalı minibüsün, E-90 Karayolu'nun Kulu'yu Şereflikoçhisar ilçesi bağladığı bölümde şarampole yuvarlandığı kazada yaralanan Yrd. Doç. Dr. Taner Karakaş, kaldırıldığı Meram Tıp Fakültesinde yapılan müdahaleye rağmen hayatını kaybetti. Kazada, asistan doktor Abidin Turgut (24) olay yerinde ölmüştü.

Kazada yaralanan öğrenciler Cengiz Acar, Yunus Bilkan Çelik, Ahmet Hüsrev Güneş, Murat Demir, Murat Yıldız, Cumali Turan, Savaş Görgülü, Ali Gürbüz, Muhammet Kılınç, Sadık Ahmet Sümbül ile Ramazan Duman'ın çeşitli hastanelerde tedavileri sürüyor.

Geziye giden üniversiteliler kaza yaptı: 2 ölü Yorumları