CHP, seçim hazırlıklarına başladı   Konuyu açan: alptraum   İlk Mesaj: 09-24-2010 (11:38)   Son Mesaj: 09-24-2010 (11:38)    Cevap: 0    Gösterim: 495  

09-24-2010

CHP, seçim hazırlıklarına başladı

CHP, seçim hazırlıklarına başladı

CHP'de, Genel Başkan Yardımcısı Hakkı Suha Okay Başkanlığında oluşturulan ''Seçime Hazırlık Komitesi'' ilk toplantısını gerçekleştirdi.

CHP'de, Genel Başkan Yardımcısı Hakkı Suha Okay Başkanlığında oluşturulan ''Seçime Hazırlık Komitesi'' ilk toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda, kasım ayına kadar genel seçimlere ilişkin tüm programın oluşturulması karara bağlandı.
    CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında 14 Eylül'de düzenlenen MYK toplantısında, Okay başkanlığında oluşturulan ve aralarında Gürsel Tekin, Tekin Bingöl, Abdurrezzak Ertan, Süheyl Batum, Ali Koçal ve Sencer Ayata'nın bulunduğu 7 kişilik ''Seçime Hazırlık Komitesi'' ilk toplantısını gerçekleştirdi.

Okay Başkanlığında parti genel merkezinde toplanan komite, referandumda alınan sonuçlar ışığında yapılacak genel seçimlerde izlenecek yöntemleri belirledi.

Okay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yurt dışı gezisinde olması nedeniyle Süheyl Batum'un katılmadığı ilk toplantının çok verimli geçtiğini söyledi.

Toplantıda en geç kasım ayında kadar seçime ilişkin tüm programın oluşturulması, teknik çalışmaların yaptırılmasının karara bağlandığını anlatan Okay, ''Ayrıca geçmiş seçimler, son referandum sonuçlarına göre siyasal analizlerin yaptırılması ile parti programı, projeleri ve propagandaya ilişkin ön değerlendirmeyi gerçekleştirdik'' dedi.

Okay, CHP'nin seçime en iyi şekilde hazırlanması için komite olarak çalışmalarını sürdüreceklerini de bildirdi.

CHP, seçim hazırlıklarına başladı Yorumları