TED, Keko Çiçek'in eğitimini üstlendi   Konuyu açan: Dostane   İlk Mesaj: 09-23-2010 (12:49)   Son Mesaj: 09-23-2010 (12:49)    Cevap: 0    Gösterim: 483  

09-23-2010

TED, Keko Çiçek'in eğitimini üstlendi

TED, Keko Çiçek'in eğitimini üstlendi

Türk Eğitim Derneği (TED), Elazığ depreminde annesini ve kardeşini kaybeden ve kendisi enkazdan yaralı kurtulan Keko Çiçek'in eğitim masraflarını karşılayacak.

TED'den yapılan yazılı açıklamada, 8 Mart 2010 tarihinde Elazığ'da 52 kişinin ölümüne neden olan 6.0 büyüklüğündeki depremde anne ve kardeşi ölen, kendisi de enkazdan yaralı kurtulan 8 yaşındaki Keko Çiçek'e, Derneğin verdiği eğitim desteği sözünün yerine getirildiği kaydedildi.
    Derneğin depremin hemen ardından babası Almanya'da bulunan Keko'nun en yakın akrabası olan amcasının oğlu İlhami Çiçek'e ulaştığı ve Keko'ya Destekleme Bursu verileceğinin belirtildiği anımsatılan açıklamada, burs ödemelerinin 2010-2011 eğitim öğretim yılında başladığı ve Keko için ilk desteğin bu ay ilgili yerlere ulaştırılacağı belirtildi.

TED Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu da yaptığı açıklamada, Derneğin bugüne kadar olduğu gibi yine verdiği sözün arkasında durduğunu belirterek, ''Keko'nun geçmişteki kötü anılarının silinmesi elbette zor ancak onun yarınlara daha güvenli adımlarla girmesi için elimizden geleni yapıyoruz'' dedi.

TED, Keko Çiçek'in eğitimini üstlendi Yorumları