Gümilcineli Türkler 7 Kasım seçimlerinde iddialı   Konuyu açan: alptraum   İlk Mesaj: 09-22-2010 (23:59)   Son Mesaj: 09-22-2010 (23:59)    Cevap: 0    Gösterim: 423  

09-22-2010

Gümilcineli Türkler 7 Kasım seçimlerinde iddialı

Gümilcineli Türkler 7 Kasım seçimlerinde iddialı

Batı Trakya'da, Rodop ili Vali Yardımcısı Sibel Mustafaoğlu, Yunanistan'da, 7 Kasımda yapılacak yerel seçimlerinde Gümülcine'de bağımsız belediye başkanı adayı olacağını açıkladı.

Mustafaoğlu, Gümülcine'de düzenlediği basın toplantısında, belediye seçimlerine bağımsız "Eşitliğe İlk Adım" listesi ile katılacağını belirterek, Gümülcineli Türkleri kendisine destek vermeye çağırdı.
    "Türk azınlığın haklı mücadelesinin geçmişte yapılan yanlışlıklardan dolayı bugün istenilen noktada bulunmadığını" ifade eden Mustafaoğlu, "Bugün, burada Eşitliğe İlk Adım listesinin kuruluşunu açıklamak üzere toplanmış bulunuyoruz. Hak verilmez, alınır ilkesiyle hareket ederek, herkesi, azınlığın bağrından çıkan bu listenin çatısı altında, azınlığın haklarını korumak üzere hizmete, birlik ve beraberliğe davet ediyorum" dedi.

Evli ve iki çocuk annesi olan Mustafaoğlu, Yunanistan'da 2006 yılında yapılan yerel seçimlerde Rodop il meclis üyeliğine seçildi ve halen Rodop ili Vali Yardımcılığı görevini sürdürüyor.

Gümilcineli Türkler 7 Kasım seçimlerinde iddialı Yorumları