Ünlü spikerler meslek için yeni adaylar yetiştirecek!   Konuyu açan: Dostane   İlk Mesaj: 09-17-2010 (11:15)   Son Mesaj: 09-17-2010 (11:15)    Cevap: 0    Gösterim: 473  

09-17-2010

Ünlü spikerler meslek için yeni adaylar yetiştirecek!

Ünlü spikerler meslek için yeni adaylar yetiştirecek!

Haber gündeminin nabzını tutan profesyonel spikerler, Spikerler Derneği çatısı altında ders vermeye başlıyor.

Her gün ekranlardan "günün önemli gelişmelerini" kamuoyuna aktaran spikerler, dernekleşme sürecinin hemen ardından, eğitim faaliyetlerine başlıyor.
    "Spikerliğin standartları değişiyor. Artık sadece haber okumuyor; soru soruyor, konu açıyor ve risk alıyoruz." Diyen spikerler, değişen bu standartlarla birlikte, mevcut birikimlerini aktarmak istediğini söylüyorlar. Ekranların profesyonel isimleri, bilgi ve birikimlerini gelecekteki meslektaşlarına aktarmak istiyor.

Televizyon gazeteciliğine vakıf, haber spikerleri yetiştirmek isteyen Spikerler Derneği'nin eğitim kadrosu da bir hayli güçlü;

NTV Haber Müdürü Mete Çubukçu, NTV Sunucu/Editörü Oğuz Haksever, eski NTV spikeri, şimdilerde TRT ekranlarında program sunan Defne Sarısoy, Fox TV spikerlerinden Alper Altun, TVNET Ana Haber Spikeri Veyis ATEŞ eğitim kadrosunda yer alan isimlerden bazıları. Ünlü ekran yüzlerinden Ece Özbek Burak Törün, Gülay Özdem, Hilal Ergenekon, Pınar Esen, Serra karaçam, Seda Akbay, Bora Balar ve Sonay Dikkaya gibi isimleri bünyesinde toplayan spikerler derneği, tüm spikerleri derneğe üye olmaya davet ediyor.

Spikerler Derneği Başkanı Veyis Ateş "Her alanda örgütlenmeyi zorunlu kılan modern yaşam, bizim mesleğimiz için de geçerli. İki amacımız var: Bütün komplekslerimizden sıyrılarak tüm meslektaşlarımızla bir araya gelmek; bu mesleği devredeceğimiz gelecek nesile, iyi bir miras bırakmak. Ulusal, yerel, ya da yola yeni çıkan tüm spikerleri aramıza bekliyoruz." Dedi.

Spikerler Derneği'nin spikerlerle ilgili çalışmalarına ve eğitim faaliyetlerine www.spikerlerdernegi.com'dan ulaşabilirsiniz

Ünlü spikerler meslek için yeni adaylar yetiştirecek! Yorumları