Türk Eğitim-Sen'den Başbakan'a mektup   Konuyu açan: alptraum   İlk Mesaj: 09-16-2010 (13:52)   Son Mesaj: 09-16-2010 (13:52)    Cevap: 0    Gösterim: 487  

09-16-2010

Türk Eğitim-Sen'den Başbakan'a mektup

Türk Eğitim-Sen'den Başbakan'a mektup

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, KPSS ile ilgili iddiaların sonuçlandırılmasının ardından MEB'in 30 bin değil, 70 bin öğretmen ataması yapması için Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a mektup gönderdi.

Sendikadan yapılan yazılı açıklamaya göre, Koncuk, mektubunda, öğretmen atamalarının şaibe iddiaları nedeniyle ertelenmesinin çok doğru bir karar olduğunu belirtti. Ancak bu durumun KPSS'de yüksek puan alan ve atanmayı bekleyen öğretmen adaylarını olumsuz yönde etkilediğini ifade eden Koncuk, mektubunda şunları kaydetti:
    ''Öğretmen adayları, bugün haklı bir isyan içindedir. KPSS'den hakkıyla yüksek puan alan öğretmen adaylarının haykırışlarına kayıtsız kalmak mümkün değildir. Şaibe iddiaları nedeniyle moral ve motivasyon olarak çöken, psikolojileri bozulan gençlerimiz, KPSS'nin iptal edilmesi durumunda ikinci bir yıkım yaşayacaktır. Atanabilmek için KPSS'ye gece gündüz çalışan, emek veren, alın teri döken adayların mağdur olmaması çok önemlidir. Dolayısıyla Türk Eğitim-Sen olarak, bu konuda devreye girmenizi bekliyoruz. Şu anda Milli Eğitim Bakanlığının kullanabileceği 70 bin öğretmen kadrosu bulunmaktadır. Talebimiz, Milli Eğitim Bakanlığının 30 bin değil, 70 bin öğretmen ataması yapmasıdır. Türkiye'de öğretmen ihtiyacı da göz önüne alındığında şaibe iddialarının sonuçlanmasının ardından 70 bin öğretmen atamasının yapılması öğretmen adaylarının yarasına merhem olacak ve onların yaşadığı stresi büyük ölçüde azaltacaktır.''

Türk Eğitim-Sen'den Başbakan'a mektup Yorumları