zaman ve yeni şafak gazetelerinde şok eden reklam!   Konuyu açan: emirahmedyasin   İlk Mesaj: 04-21-2009 (13:28)   Son Mesaj: 04-21-2009 (21:52)    Cevap: 7    Gösterim: 1535  

Ağaç Şeklinde Aç5Beğeni
  • 3 gönderen mhmt
  • 2 gönderen alptraum

04-21-2009

zaman ve yeni şafak gazetelerinde şok eden reklam!

ZAMAN VE YENİ ŞAFAK GAZETELERİNDE ŞOKE EDEN REKLAM!.
    Zaman ve Yeni Şafak Gazeteleri bugünkü sayılarının arka kapağında şok bir reklama yer verdi.
    19 Nisan 2009 Pazar 05:41
    Özellikle İsrail’in Gazze saldırısından sonra ülkemizde de büyük yankı bulan İsrail’e destek veren firmalara karşı boykot kampanyasından sonra bugün muhafazakâr çevreleri şok eden bir gelişme yaşandı.
    Zaman zaman yaptıkları yayınlarla Coca Cola'nın arkasında İsrail'in olduğunu ve Coca Cola'ya verilen paranın Filistinlilere mermi olarak döndüğünü savunan bu iki muhafazakar gazete, tam sayfa Coca Cola reklamı yayınladı.
    Muhafazakar çevrelere yakınlığı ile bilinen Zaman ve Yeni Şafak Gazeteleri bugünkü sayılarının (18 Nisan 2009) arka yüzünde tam sayfa olarak COCA COLA reklamı yayınladı. Reklamın sloganı olarak belirlenen “mutluluğa kapak aç” cümlesinin büyük puntolarla yazıldığı reklamda COCA COLA’nın satışlarının düşmesini önlemek için propaganda içerikli birçok cümle de reklam metni içinde kullanıldı.
    Özellikle muhafazakar çevrelerde büyük tepki toplayan ve İsrail’le ilişkileri sürekli konuşulan COCA COLA reklamının İsrail’in Gazze katliamı döneminde Filistin’e yardım kampanyalarında birçok yayın yapan Zaman ve Yeni Şafak gibi bir gazetelerde yayınlanması halkta ve hatta kendi okuyucuları arasında tepki ve şaşkınlıkla karşılandı.

(Alıntı haber)

zaman ve yeni şafak gazetelerinde şok eden reklam! Yorumları

Permalink - Mesaj no 1  04-21-2009, 13:41

--->: zaman ve yeni şafak gazetelerinde şok eden reklam!

Kapitalizm yaraliyor sanirim. Silkinmek gerekir. NABIZ ölcmek icinse NABZIMIZ 140 civarinda haberleri ola
    alptraum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) alptraum

Permalink - Mesaj no 2  04-21-2009, 13:55

Şaşırtıcı değil
    ...
    Hayırlısı..

selametle..
    mhmt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) mhmt

Permalink - Mesaj no 3  04-21-2009, 13:59

Ama bir mesele daha var. Normalde böyle reklam vermeyip de, 1 defa arka sayfada ya da ön sayfada vs. yayın politikalarına aykırı reklam veriyorlarsa, burada Gazete'yi komple o sınıfa koymamak gerekir. Reklam işleriyle uğraşacan çalışanının yaptığı bir dengesizlik olabilir. Önemli olan, devam eden günlerde aynı reklamı verip vermediğidir. Eğer devam ediyorsa, demekki iş Gazete Yönetiminden kaynaklı bir sıkıntıdır. Hemen kesilmişse, Reklam departmanında çalışanların yanlışıdır, demek lazım..

selametle..
    alptraum, kipchak ve Henna bunu beğendiler.
    mhmt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) mhmt

Permalink - Mesaj no 4  04-21-2009, 14:08

Mantikli ama ayri farkli politikalarda var sanirim. Duymustum bende iceride calisan kisilerin yaptigi anlik hatalar diye. Büyümenin zorlugu sanirim bu. Fakat yinede sunu herkes diyebilir. Neden dikkatli davranilmiyor. NABIZ mi ölcülüyor ya da dikkatmi cekilmek isteniyor. Yani kimsenin aklina böyle seyler getirilmemesi lazim.
    Henna ve emirahmedyasin bunu beğendiler.

Permalink - Mesaj no 5  04-21-2009, 21:37

Şimdi herşeyi düşünürüm de yanlışlık oldu hikayelerini bir kere kabaca çizik atıp geçiyoruz ümmet olarak.
    El insaf bu iki gazetede "muhafazakar" diye ortalıkta dolaşmıyorlar mı peki neyin muhafızı bunlar kapitalizmin mi para için satılanların muhafızımı. Şahsen geçen günlere kadar ara ara alıyordum ama artık hava alırlar. Bu çocuk oyuncağımı birde koca COCACOLA nın reklamı her iki gazete aynı anda hata yaptı herhal.Bize gri renkli müslüman gerekmez bize sayıca üstünlük gerekmez.
    emirahmedyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) emirahmedyasin

Permalink - Mesaj no 6  04-21-2009, 21:46

Gerci ben nerede yerel bir hata görsem sucuda kendimde arayanlardanimdir. Fakat Türkiyede görünen cok fazla bölünmüslük var. Belki farkli düsünürdeki insan sayisinin fazlaligindandir. Gücü olanlar almali gücü yettigince. Bence gazete almayi birakmayin bu gibi durumlardan kaynakli olarak. Haksizlik var ise bu haksizligi yapanlara haykirin elinizden ne geliyorsa yapin ama kacmayin daha dogrusu birakmayin. Bu gibi nasihatleri hep kendime veriyorum ama benimde deli gönlüm uslanmiyor.Benimde gecmisimde küskünlükler, darginliklar cekip gitmislikler var. Ne kadar yanlis yaptigimi biliyorum ve halada kendime nasihat ediyorum

Permalink - Mesaj no 7  04-21-2009, 21:52

Bu konuda farklı bakıyoruz.Biz bu haberi müslüman kardeşlerle duyunca hatta biri elindeki yeni şafağı şaşırıp bize getirmişti.Hemen zamana ve yeni şafağa ism ve telefonlarımızıda verip yaptıklarının yanlış olduğunu bilgi vermeleri söyledik.
    Müşteri temsilcisi sanki kapitalizmin uşağı pazarlamacı diliyle iletirim filan dedi olayı kapattılar...
    Neyse ben almayacam.Herkesin vicdanına kalmış onlar anlasınlar ki "bakın bunlar koyun değil" arasıra da olsa darılırlar bir daha yapmayalım diye.
    emirahmedyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) emirahmedyasin