Dünyanın en küçük kızı   Konuyu açan: N u M a N   İlk Mesaj: 04-08-2008 (04:42)   Son Mesaj: 04-22-2008 (17:04)    Cevap: 3    Gösterim: 3415  

Ağaç Şeklinde Aç2Beğeni
  • 1 gönderen N u M a N
  • 1 gönderen baki_kc

04-08-2008

Dünyanın en küçük kızı

Dünyanın en küçük kızı
    Dünyanın en küçük kızı
    08 Nisan 2008 Salı 00:00
    Hindistan'da yaşayan 15 yaşındaki Jyoti Amge adlı genç kızın boyunu öğrenince kulaklarınıza inanamayacaksınız;

Hindistan'da yaşayan 15 yaşındaki Jyoti Amge adlı genç kız, 27 santimlik boyuyla dünyanın en küçük kızı ünvanını elinde tutuyor. Telegraph gazetesinin haberine göre sadece 5 kilogram ağırlığında olan Amge'de akondroplazi adı verilen bir çeşit cücelik hastalığı bulunuyor.
    ŞÖHRETTEN MEMNUN

Nagpur kentinde yaşayan Amge, hastalığından rahatsız olmak bir kenara, durumun yarattığı 'şöhret'ten son derece memnun olduğunu söylüyor.

Gittiği lisede, sınıfın en önünde minyatür bir masası bulunan Amge, 'Küçük olmaktan gurur duyuyorum. Aslında ben de diğer insanlar gibiyim, farklı hissetmiyorum. Bana gösterilen ilgiyi de çok seviyorum' diye konuştu.
    EN BÜYÜK HAYALİ AKTRİST OLMAK

Dünyanın en küçük kızıYaşıtları gibi pop müzik dinlemekten ve film izlemekten hoşlandığını söyleyen Amge, en büyük hayalinin bir gün Bollwood'un tanınmış bir aktrisi olmak olduğunu belirtiyor. Amge'nin yakın zamanda Hintli pop şarkıcısı Mika Singh'le birlikte hazırladığı bir pop albümü de var.

yabanGülü bunu beğendi.

Dünyanın en küçük kızı Yorumları

Permalink - Mesaj no 1  04-16-2008, 08:21

Kıyamam ya!Resmen parmak kız.
    safinaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) safinaz

Permalink - Mesaj no 2  04-19-2008, 01:22

ibret alıp halimize şükretmek lazım
    N u M a N bunu beğendi.
    baki_kc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) baki_kc Ziyaretci

Permalink - Mesaj no 3  04-22-2008, 17:04

suna bak yaww pire ferhattan bile kisa, minnacikk vallahi
    oguzhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) oguzhan