Erdoğan'dan Kapatmaya Dair İlk Yorum   Konuyu açan: oguzhan   İlk Mesaj: 03-15-2008 (23:25)   Son Mesaj: 03-15-2008 (23:25)    Cevap: 0    Gösterim: 778  

03-15-2008

Erdoğan'dan Kapatmaya Dair İlk Yorum

Başbakan, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı Tarafından AKP Hakkında Açılan Kapatma Davasının AKP'ye Yönelik Değil Milli İradeye Yönelik Atılmış Bir Adım Olduğunu Söyledi. İşte Önemli Açıklamalar:

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından AKP hakkında açılan kapatma davasının AKP'ye yönelik değil milli iradeye yönelik atılmış bir adım olduğunu söyledi.

Erdoğan, kapatma davasıyla ilgili ilk değerlendirmesini Siirt Kadın Kolları Kongresi'nde yaptı. Başbakanlık olarak bugün 5'inci yılına girdiğini anımsatan Erdoğan şöyle konuştu:

'Bu Siirt görüyorsunuz çok anlamlı bir şehir. Hep böyle anlamlı günlerde Siirt'te oluyorum. Bunda da yine öyle oldu. Bugün 5'inci yıl. Bir başka anlamlı gelişme yine dün akşam başladı. Sevgili kardeşlerim, biz bildiğiniz gibi demokrasi mücadelesi veren bir partiyiz'

Erdoğan konuşması, 'AK Partiye kalkan eller kırılsın' sloganlarıyla kesilince sözlerine şöyle devam etti:

'Sevgili gençler, demokrasi mücadelesini verenlerin, kol kırmakla, el kırmakla, ayak kırmakla işi yok. Demokrasi mücadelesini verenler en büyük dersi sandıkta alırlar, sandıkta. Bu ülkede kimse 16 milyon 500 bin seçmenin demokratik laik sosyal bir hukuk devletine sahip olduğuna inanarak oy verdiği AK Parti'sini laikliğin odağı haline getiremez, laikliğe karşı olmanın odağı haline getiremez. Ve şunu iyi bilmemiz lazım dünkü olay AK Parti'ye yönelik atılmış bir adım değildir. Dünkü olay milli iradeye yönelik atılmış bir adımdır, milli iradeye. Bizim ülkemizde herkes eğer başarıya gidecekse demokrasi içinde gidecek. Eğer başarılı olamayacaksak milli irade onu yine sandıkta tecziye ederek oradan geri alacak.'

Erdoğan'ın sözleri sık sık, 'Türkiye seninle gurur duyuyor', 'Siirt seninle gurur duyuyor' ve 'AK Partiye kalkan eller kırılsın' sloganlarıyla kesildi.

Erdoğan'dan Kapatmaya Dair İlk Yorum Yorumları