Müzeyyen Senar Sesini Kaybetti   Konuyu açan: safinaz   İlk Mesaj: 02-25-2008 (12:12)   Son Mesaj: 02-25-2008 (12:24)    Cevap: 3    Gösterim: 1137  

02-25-2008

Müzeyyen Senar Sesini Kaybetti

Türk Sanat Müziği'nin Ünlü Divası Müzeyyen Senar Bir Daha Şarkı Söyleyemeyecek... Kızı, Felç Yüzünden Ses Telleri Tahrip Olan Senar'a Kötü Haberi Bir Türlü Veremediklerini Söyledi..

TÜRK SANAT MÜZİĞİ'NİN ÜNLÜ DİVASI Müzeyyen Senar BİR DAHA ŞARKI SÖYLEYEMEYECEK... KIZI, FELÇ YÜZÜNDEN SES TELLERİ TAHRİP OLAN SENAR'A KÖTÜ HABERİ BİR TÜRLÜ VEREMEDİKLERİNİ SÖYLEDİ..
    Bir zamanlar Boğaz'ın Avrupa yakasında şarkı söylerken Anadolu yakasındakilerin dinlediği Müzeyyen Senar sesini kaybetti! Doktorlar, yüksek tansiyona bağlı olarak beyinde kan pıhtılaşması oluşan ve kısmi felç geçiren Senar'ın ses tellerinin tahrip olduğunu açıkladı. Kızı Feraye Işıl, Bodrum'daki annesine artık şarkı söyleyemeyeceği haberini veremediğini belirtip ekledi:

Artık yürüyemeyecek!

'Sağlığı normal şekilde ilerliyor. Konuşuyor, elini kolunu hareket ettiriyor. Artık yürüyemeyeceğini biliyor fakat şarkı söyleyemeyeceğini bilmiyor, bunu söyleyemedim, söyleyemem. Nasıl etki yapacağını bilmiyoruz!' 90 yaşındaki Müzeyyen Senar, son olarak hastalığından kısa bir süre önce adına düzenlenen saygı gecesinde sanatçılarla birlikte sahneye çıkıp şarkı söylemişti. (Gecce.com) 24.02.2008 11:07 [1231543]

Başı sağolsun.

Müzeyyen Senar Sesini Kaybetti Yorumları

Permalink - Mesaj no 1  02-25-2008, 12:16

Gerecekden müzeyyen senaqr in sesi cok hosuma giderdi benim plaklari vardir bizde hala

neye güldünüz safinaz hanim tam anlayamadim
    alptraum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) alptraum

Permalink - Mesaj no 2  02-25-2008, 12:20

alptraum´isimli üyeden Alıntı
    Gerecekden müzeyyen senaqr in sesi cok hosuma giderdi benim plaklari vardir bizde hala

neye güldünüz safinaz hanim tam anlayamadim

90 yaşında bir kadın bu saatten sonra albüm mü yapacak?Bunda üzünülecek bir durum yok Alptraum bey.
    Çok seviyorsanız eski plaklarını dinlemeye devam edersiniz.
    Hastalık olmasa bile,yaşla beraber insanlar neler neler kaybediyor ki kendisi bunları görüyordur,aynaya bakması kafi.

safinaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) safinaz

Permalink - Mesaj no 3  02-25-2008, 12:24

Insan ruhu yaslanmazmis heleki kendi bildigin bir sanatin varsada hic hissetmez insan bence ama yinede haklisin
    Alıntı:
    Hastalık olmasa bile,yaşla beraber insanlar neler neler kaybediyor ki kendisi bunları görüyordur,aynaya bakması kafi.

alptraum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) alptraum