Cihat Eden Virüs   Konuyu açan: safinaz   İlk Mesaj: 11-30-2008 (12:08)   Son Mesaj: 01-19-2009 (19:10)    Cevap: 1    Gösterim: 1197  

Ağaç Şeklinde Aç5Beğeni
  • 3 gönderen safinaz
  • 2 gönderen emirahmedyasin

11-30-2008

Cihat Eden Virüs

Hepimizin bildiği üzere virüsler kötü niyetli sanal korsanların bilgisayarımıza zarar vermek üzere yapılmış programlardır.Kimi virüsler pc mize zarar vermekle kalmaz aynı zamanda maddi zararlara da uğramamıza neden olabilmektedir ki bunun örnekleri çok yaşanmıştır.Bu tip virüslerin çok çeşitli bulaşma yolları olmakla beraber kumar ve *****grafi içerikli sitelerden bulaşma olasılığıda oldukça yüksektir.

Ancak internet tarihinde öyle bir virüs ortaya çıktı ki amacı ne pc mize zarar vermek,ne de bu tarz sitelerden tuzak olarak karşımıza çıkıyor.Ha şöyle bir durum da söz konusu bu virüs bu tip sitelere girinildiği an aktifleşiyor.Üstelik bu virüs müslüman bir virüs ve ismide "YUSUFALİ".*****grafik sitelerde bulunana insanlara İngilizce,Farsça ve Arapça olarak bu sitelerden uzak durulması için Ayetler yolluyor.Site penceresi olabildiğince küçülüyor ve ekrana "Bil ki Allah'tan başka hiç bir ilah yoktur.Hem kendinin hemde inanmış erkek ve kadınların günahlarının bağışlanmasını dile!Allah gezip dolaştığınız yeride içinde kalacağınız yeride bilir" şeklinde Muhammed suresi nin 19.ayeti ekrana çıkıyor.
    Bu kişi hala sitede bulunuyorsa çıkış seçeneğini gösteren bir buton çıkıyor,buna rağmen siteden çıkmıyorsa mouse u hareket ettirerek bir kafes ekranı bir kafes haline getiriyor ve "Ah kafese takıldım" yazısı beliriyor.Hemen akabinde "çıkış,kapat ve yeniden başlat" seçenekleriyle siteden çıkılmasını sağlıyor.

Dünyanın en ünlü internet güvenlik uzmanlarından Graham Cluley,virüsün bilgisayara hiçbir zarar vermediğini ve internet tarihinde ilk defa böyle bir virüsle karşılaştıklarını ve bu virüsün İran da yazıldığını ve bu virüsü yayan kişinin "ahlaksızlığa karşı sanal cihad ilan ettiğini"vurguladı.

Ben her zaman şu düşüncenin arkasındaydım ve bu Yusufali virüsü de bu düşüncemin haklılığını birkez daha ispatladı;Cihad sadece kılıçla olmaz,nasıl ki ibadet yapmak için heryer ibadethaneyse cihad için ise her yol kollanmalı(helal şekilde),beşeri ilimlerimizi kullanabilmeliyiz.Allahı anlatmak için her ilmi düşüncemizi seferber etmeliyiz.Sadece kendi nefimizle ilgilenmek ya da zaten bilen insanlara gitmek ne kadar doğru,herkese her gönüle ulaşabilmeliyiz ki ahirette yakamıza yapışıp ta" madem sen biliyordun bana neden anlatmadın"gibi bir vebal altında olmamak için.
    HELAL OLSUN BÖYLE HACKER A VE BÖYLE VİRÜSE.

Henna, altun ve emirahmedyasin bunu beğendiler.

Cihat Eden Virüs Yorumları

Permalink - Mesaj no 1  01-19-2009, 19:10

--->: Cihat Eden Virüs

selamun aleykum
    bu tarzda bir olayı başka bir kardeşimiz bana aktarmış idi.Paylaşımınız oldukça hoş.
    biz müslüman kardeşler her zaman şunu ifade edriz biz müslümanları biraz rahat bıraksınlar ALLAH ın izni ile her türlü teknikte ileriye geçeceğiz.
    Şu an da bizler okuyan insanlar olarak bunun fikri ve ilmi çabası içindeyiz. Şu an sağlam itikada sahip kardeşlerimiz çeşitli mühendisliklerde okumaktalar ve sonlara doğru yaklaşıyorlar Rabbimin izni ile ümmet bu nesiller ile zilletin teknik boyutunu yenecek
    selam ve dua hakiki iman etmişlerin üzerine olsun...
    safinaz ve Henna bunu beğendiler.
    emirahmedyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) emirahmedyasin