Caresiz kaldigim ... (siir)

Wenn nichts zu helfen scheint,gehe ich und schaue einem Steinmelz zu,wie er an seinem Stein vielleicht einhundertmal hämmert,ohne dass auch nur ein Riss zu sehen ist.Aber beim einhundertundeinten mal bricht ...

Ağaç Şeklinde Aç4Beğeni
  • 1 gönderen yabanGülü
  • 2 gönderen alptraum
  • 1 gönderen beyza

1. Alt 04-13-2008, 16:16 #1
    yabanGülü Mesajlar: 3.851
    Blog Başlıkları: 125
    Wenn nichts zu helfen scheint,gehe ich und schaue einem Steinmelz zu,wie er an seinem Stein vielleicht einhundertmal hämmert,ohne dass auch nur ein Riss zu sehen ist.Aber beim einhundertundeinten mal bricht er in 2 Stück,und ich weiss,es war nicht dieser Schlag,der den Stein gespalten hat,sondern alle,die vorher kamen....

Caresiz kaldigim zamanlarda,gider,bir tas ustasi bulur onu seyrederim.Adam belki yüz kere vurur tasa ama degil kirmak kücücük bir catlak bile olusturamaz.Sonra birden yüzbirinci vurusta tasi ikiye ayiriverir.Iste o zaman anlarimki tasi ikiye bölen o son vurus degil,ondan öncekilerdir

beyza bunu beğendi.
  2. Alt 04-13-2008, 19:16 #2
    alptraum Mesajlar: 38.107
    Blog Başlıkları: 28

beyza ve yabanGülü bunu beğendiler.
  3. Alt 04-13-2008, 20:28 #3
    beyza Mesajlar: 2.053
    çok güzeldi teşekkürler..

alptraum'un yazısından da bişiy anlayamadım ta ki linke tıklayıncaya kadar

yabanGülü bunu beğendi.
  4. Alt 04-14-2008, 10:37 #4
    alptraum´isimli üyeden Alıntı
    Ja sehr gute beispiele

http://www.muhakeme.net/bambu-agaci-...azi-t3133.html

Wie in diese geschichte bambu baum...

Man muss sich zuerst alle mühe geben und dann wird man sehr geduldig. Danach bekommt man das was man verdient oder überlege ich falsch

ja du überlegst vollkommend richtig. Aber das aller Wichtigste ist dieser Zeitabschnitt nach mühe und vor Belohnung, das gefällt mir am meisten. warten und gedult haben.

(evet cok haklisini (cok dogru düsünüyorsun) ama en önemli olan sey ise cabadan sonra ve ödülden önceki zamandilimidir, iste o en cok benim hosuma giden sey. beklemek ve sabir etmek)

Konu yabanGülü tarafından (04-14-2008 Saat 10:42 ) değiştirilmiştir.
  5. Alt 04-14-2008, 10:40 #5
    beyza´isimli üyeden Alıntı
    çok güzeldi teşekkürler..

alptraum'un yazısından da bişiy anlayamadım ta ki linke tıklayıncaya kadar

Alptraum: Man muss sich zuerst alle mühe geben und dann wird man sehr geduldig. Danach bekommt man das was man verdient oder überlege ich falsch

"ilk önce cok caba vermek lazim sonra cok sabirli olmak gerekir, sonrasinda ise nasil olsa hak ettigimizi aliriz degilmi yanlismi düsünüyorum"

Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Bu soru sistemi, zararlı botlara karşı güvenlik için uygulamaya sunulmuştur. Bundan dolayı bu kısımı doldurmak zorunludur.