Sinema
 • 5 üzerinden   |  Oy Veren: 0       Çok IyiÇok Iyi IyiIyi OrtaOrta KötüKötü Çok kötüÇok kötü
 • DÜNYANIN ALTIN ORAN NOKTASI - Kabe mucizesi   Konuyu açan: alptraum   İlk Mesaj: 04-05-2009 (04:12)   Son Mesaj: 04-19-2009 (10:45)    Cevap: 5    Gösterim: 15330  

  Ağaç Şeklinde Aç3Beğeni
  • 3 gönderen alptraum

   04-05-2009

   DÜNYANIN ALTIN ORAN NOKTASI - Kabe mucizesi

   videoyu izlemeniz icin gerekli link Birazdan Kutsal Mekke şehrinde binlerce yıldır gizli kalmış akıl almaz sırların bilimsel kanıtlarıyla ortaya çıkışına şahit olacaksınız. Mekke Milyarlarca müslümana secde yönü, toplanma yeri ve ...

   Film Puani: 0 üye puan vermiştir / 10.00


   videoyu izlemeniz icin gerekli link
   Üye Ol


   Birazdan Kutsal Mekke şehrinde binlerce yıldır gizli kalmış akıl almaz sırların bilimsel kanıtlarıyla ortaya çıkışına şahit olacaksınız. Mekke Milyarlarca müslümana secde yönü, toplanma yeri ve islamın kutsal merkezi olarak bildirilmiştir. Gücü yeten Her müslümana Kabe, muzdelife ve arafat dağını kapsayan bir yolculuğa çıkarak Kutsal şehre gelmesi farz kılınmıştır.

   Fi sabiti- 1,618, matematikteki üstün tasarım sayısı. Kalp atışlarımızda, dna' sarmallarının en ve boy oranında, kainatın dodecehadron adı verilen özel tasarımında, bitjileirn filotaksi denen yaprak dizilim kurallarında, kar tanesi kristalleirnde, pek çok galaksinin spiral yapısında ve sayısız yerde Yaratıcı hep aynı muhteşem sayıyı kullanmıştı. Altın oran sayısı yani 1,618...

   Pek çok ünlü mimari yapıda olduğu gibi Mısır Piramiterlerinin tasarımında dahi bu oranın kullanıldığı görülmektedir. Ünlü astronom Kepler, bu sayı için büyük bir hazine ifadesini kullanmıştı. Yüzlerce yıldır pek çok ünlü ressam, mühendis ve mimar Leonardo da Vinci gibi neredeyse tüm eserlerinde bu oranı kullanıyorlardı.

   Estetik uzmanı Dr Steven Markout 25 yıl süren araştırmasında Dnamıza dahi işlenmiş bu orana göre yaratılmış insan yüzleri ve bedenlerini istisnasız tüm insanların güzel bulduğunu yaptığı büyük bir deneyle ispatladı. Bir şekli tanımlayan temel ölçülerin birbirine oranının 1,618 i vermesi onu Altın Oran'a yani kusursuz tasarıma uygun hale getiriyordu.

   Peki ya dünyamızın Altın Oran Noktası... nerededir?


   Mekke şehrinin kuzey kutup noktasına olan uzaklığı ile güney kutup noktasına olan uzaklığının oranı tam olarak 1,618 yani altın orandır. Ayrıca Mekke şehrinin Güney kutup noktasına olan uzaklığı ile iki kutup arasındaki uzaklığın birbirine oranı yine 1,618 dir.

   Mucize bununla bitmez; tüm insanlığın ortak yer belirleme dili haline gelmiş enlem boylam haritasına göre de Dünyanın Altın Oran noktası Mekke şehrindedir.

   Mekke'den günleri değiştiği ve gün dönümü çizgisi olarak belirtilen sınıra olan doğu uzaklığı ile batı uzaklığının birbirine oranı da yine 1,618 dir. Ayrıca Mekke'nin gündönümü çizgisine batı yönlü uzaklığının, dünyanın o enlemdeki çevre uzunluğuna oranı da şekilde görüldüğü gibi yine şaşırtıcı şekilde Altın oran yani 1,618 sayısını verir. Tüm harita sistemlerindeki bir kaç km olan ufak farklara rağmen Altın Oran noktası Mekke şehrinden asla dışarı çıkmaz ve Kabe'yi içine alan Kutsal Bölge dairesinde kalır.

   Evinizde Google Earth programı'nın cetvel özelliğini kullanarak dünyadaki herhangi iki nokta arasındaki uzaklığı oldukça hassas şekilde kolayca keşfedebilir, Dilerseniz enlem ve boylam koordinatları yoluyla hesaplayarak yada basit bir hesap makinesi ile verilen oranların doğruluğunu evinizde dahi test edebilirsiniz. Görüntülerde önce Mekke şehrine sonra Kuzey Kutup noktasına başlangıç ve bitiş noktalarını nasıl yerleştirildiğini görüyorsunuz. Pozitif enlem ve boylam değerleri ile deniz yerine Karaya düşme açısından dünyanın tek altın Oran noktası Mekke şehri olabilmektedir.

   Phi matrix programı ise tabloların ve resimlerin altın oran noktasını göstremeye yarayan bir Amerikan programıdır. Dünya Enlem boylam haritasını derinliği hiç bitmeyen canlı bir tablo gibi düşünür ve bu programla açarsak Dünyanın Altın Oran noktasının Mekke şehri olarak belirlendiğini görürüz.

   Mucizeler devam ediyor...

   MEkke ayetinde Altın Oran Mucizesi

   Kuran ı Kerimde Mekke kelimesinin geçtiği ve orada tüm insanlığa iman verecek açık delillerin varlığından bahseden tek bir ayet vardır. Ali İmran Suresi 96. ayetinde Mekke şehri ile Altın oran arasındaki bağıntı Yüce yaratıcımız tarafından açıkca nakşedilmiştir. Bu ayetin tüm harf sayısı 47 dir. harf sayılarının altın oranını aldığımızda Mekke kelimesinin işaret edildiğini görürüz. 47 / 1,618 = 29,0 . Ayet başından Mekke kelimesine kadar tam 29 harf vardır. Aynı dünya haritasındaki gibi. Eğer bir harf fazla yada eksik olsa idi bu oran asla oluşmayacaktı. Hiç bir zorlama olmadan dünya üzerinde yaptığımız aynı işlemi yaptık ve harf sayılarının mekke ve altın oranı işaret eden muhteşem uyumuna şahit olduk.

   Tüm bu işaretler göstermektedir ki; dünyayı ve matematiği yaratan tasvir edilmesi imkansız muhteşem güç yani Tanrı ile Kabe'nin ve Kutsal Bölgenin yer belirleyicisi ile Kuran'ın yaratıcısı aynı ve tek Tanrıdır. O bu mucizelerle geleceği ve insanların ortak dillerini önceden bilerek onlara işaretler verdiğini tüm insanlığa hatırlatmaktadır.

   Altın Oran, Mekke, Kabe ve Kuran arasındaki bağıntılarla ilgili keşifler her geçen gün bir yenisi eklenmektedir. Şekilde Leonardo pergeli olarak adlandırılan Altın oran pergeli ile yapılmış ölçümlerde Mekke şehrinin Arabistanın altın oran bölgesinde, Kabeninde Mekke şehrinin altın oran bölgesinde yer aldığını görüyoruz. Tüm bunların tesadüfen olabilmesi olasık hesaplarına göre imkansızdır.


   Kutsal kitaplardaki mucizevi haberler, DÜnyanın Altın oran noktası, Hz İsa ve Hz Muhammed hakkındaki büyük gizemler, bilimsel kanıtlarıyla 2009 yazına kadar hayatta kalmaya çalışın.

   el_feta, Henna ve emirahmedyasin bunu beğendiler.

   DÜNYANIN ALTIN ORAN NOKTASI - Kabe mucizesi Filmiyle ilgili Yorumlar
     Permalink - Mesaj no 1  04-05-2009, 14:09

   --->: DÜNYANIN ALTIN ORAN NOKTASI - Kabe mucizesi


   böyle şeylerle uğraşan ömer çelakıl her ne hikmetse kaale alınmıyor.
   dionysoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) dionysoz

     Permalink - Mesaj no 2  04-05-2009, 15:02

   --->: DÜNYANIN ALTIN ORAN NOKTASI - Kabe mucizesi


   o böyle işler ile değil ebced ile uğraşıyor... Allah'ın kozmik yasalarını keşfetmek ayrı,kuranı şifre kitabı gibi kullanmak ayrı..Kaldı ki rakamlar kuran'ın aslında yoktur,sonradan konmuştur zaten,ya da ayet rakamları da ihtilaflıdır...

   selam ile..
   el_feta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) el_feta

     Permalink - Mesaj no 3  04-06-2009, 23:02

   --->: DÜNYANIN ALTIN ORAN NOKTASI - Kabe mucizesi


   sen öle diyosan öledir.
   dionysoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) dionysoz

     Permalink - Mesaj no 4  04-19-2009, 01:09

   Altın Oran ve Kabe Mucizesi (Kabe’nin sırrı)


   Aşağıdaki videoya,az evvel rastladım...
   birde siz bakın bakalım... Üye Ol

   Henna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) Henna Ziyaretci

     Permalink - Mesaj no 5  04-19-2009, 10:45

   --->: DÜNYANIN ALTIN ORAN NOKTASI - Kabe mucizesi


   Teşekkürler Alptraum..ben yokken işlemişsiniz konuyu meğer..görmemişim...
   Henna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) Henna Ziyaretci


  Konu hakkinda benzer etiketler
  dunyanin altin orani , dunyadaki altin oran , dunyanin altin oran , dunyanin altin oran noktasi , dunyada altin oran , altin oran noktasi , dunyadaki altin orani , dunya altin orani ,