Sinema
I Am Legend (Ben Efsaneyim) [2007]   Konuyu açan: kipchak   İlk Mesaj: 01-22-2008 (14:47)   Son Mesaj: 11-27-2012 (09:52)    Cevap: 7    Gösterim: 11050  

Ağaç Şeklinde Aç2Beğeni
  • 2 gönderen kipchak

01-22-2008

I Am Legend (Ben Efsaneyim) [2007]

Konusu Robert Neville (Will Smith) çok başarılı bir bilim adamıdır, ama o bile, durdurulamayan, tedavi edilemeyen, insan yapımı o korkunç virüsü kontrol altına alamamıştır. Her nasılsa virüse bağışıklık gösteren Neville, ...

Film Puani: 3 üye puan vermiştir 4.67/ 10.00

Konusu
    Robert Neville (Will Smith) çok başarılı bir bilim adamıdır, ama o bile, durdurulamayan, tedavi edilemeyen, insan yapımı o korkunç virüsü kontrol altına alamamıştır. Her nasılsa virüse bağışıklık gösteren Neville, New York şehrinden, hatta belki dünyadan arta kalan yerde, hayatta kalmış tek insandır.

Neville üç yıl boyunca inancını yitirmeden her gün telsiz mesajı göndererek, umutsuz bir şekilde, hayatta kalmış başka insanlar bulmaya çalışır. Ama yalnız değildir. Salgının mutanta dönüştürdüğü kurbanlar, yani “Virüslüler” karanlıkta pusuya yatmış…Neville’in her hareketini izlemekte…ölümcül bir hata yapmasını beklemektedirler.

Belki de insanoğlunun son ve en iyi umudu olan Neville’i ayakta tutan tek şey kendine düşen görevi yerine getirme arzusudur: Kendi kanını kullanarak virüsün etkilerini tersine çevirecek bir tedavi bulmak. Ama karşısındakilere karşı sayıca az olduğunu bilmektedir… ve zamanı da hızla tükenmektedir.

Başrolünü Will Smith’in üstlendiği filmi Francis Lawrence yönetti. Filmin senaryosunu Mark Protosevich ve Akiva Goldsman kaleme aldı. Senaryo John William ve Joyce H. Corrington’ın senaryosuna ve Richard Matheson’ın romanına dayanıyor.

Akiva Goldsman, James Lassiter, Erwin Stoff, David Heyman ve Neal Moritz’in yapımcılığını üstlendiği “I Am Legend - Ben Efsaneyim”in yönetici yapımcıları ise Michael Tadross, Dana Goldberg ve Bruce Berman.

“I Am Legend - Ben Efsaneyim”in dağıtımı bir Warner Bros. Entertainment kuruluşu olan Warner Bros. Pictures tarafından, seçili bölgelerde ise Village Roadshow Pictures tarafından gerçekleştirilecek.

Filmin Türü:

Korku Filmi

Diger Türleri:

Aksiyon, Bilim Kurgu

Yap?m Y?l?:

2007

Yapim Ülkesi:

ABD

Oyuncular:

Will Smith, Alice Braga, Charlie Tahan, Salli Richardson-Whitfield, Willow Smith, Darrell Foster, April Grace, Dash Mihok

alptraum ve azazel7878 bunu beğendiler.

Contents

I Am Legend (Ben Efsaneyim) [2007] Filmiyle ilgili Yorumlar

Permalink - Mesaj no 1  01-23-2008, 10:20

Her ne kadar kopuk konularla ilerlesede film,görsellik acisindan ben begendim ama daha güzel olabilirdi cümlesinide zannedersem her izleyende kullanmistir
    alptraum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) alptraum

Permalink - Mesaj no 2  01-29-2008, 11:29

paylasım icin tesekkurler...
    bahriyeli12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) bahriyeli12 Ziyaretci

Permalink - Mesaj no 3  02-01-2008, 17:41

paylasım icin tesekkurler
    Konu kipchak tarafından (02-02-2008 Saat 12:29 ) değiştirilmiştir..
    shepherds - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) shepherds Ziyaretci

Permalink - Mesaj no 4  02-01-2008, 17:47

filmi beğendim.. görsellik açısından gerçkten gzl.. konusuda fena değil.. nasip olursa 28 hafta'yıda izleyecem: )) onunda aynı sanırım..

selametle..
    mhmt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) mhmt

Permalink - Mesaj no 5  02-01-2008, 17:54

25 mesaj yazdikdan sonra tüm filmleri paylasabilirsin
    alptraum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) alptraum

Permalink - Mesaj no 6  02-01-2008, 19:42

teşekkürler güzel paylaşım

Permalink - Mesaj no 7  11-27-2012, 09:52

→ I Am Legend (Ben Efsaneyim) [2007]

ben merak ediyorum izlemeye çalışacam artık ...
    rabiaD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) rabiaD