Tansiyon birdenbire niye yükselir   Konuyu açan: alptraum   İlk Mesaj: 12-08-2009 (06:17)   Son Mesaj: 12-08-2009 (22:54)    Cevap: 1    Gösterim: 1796  

Ağaç Şeklinde Aç1Beğeni
 • 1 gönderen alptraum

  12-08-2009

  Tansiyon birdenbire niye yükselir

  Tansiyon birdenbire niye yükselir
  Stresli durumlarda tansiyonun birdenbire fırlamasına yol açan bir gen bulundu.

  Almanya'daki Freiburg Üniversitesi ile Wisconsin Tıp Okulu'ndan bir ekip tarafından yapılan araştırmada, "phosducin" adlı genin mutasyona uğramış bir biçiminin bulunduğu insanların, stres altındayken tansiyonlarının yükseldiğini belirlediler.

  Daily Telegraph'taki habere göre araştırmacılar bu genin, vücudun strese karşı vereceği normal reaksiyon biçimini etkileyerek, vücudun tansiyonu düzenleme yeteneğine müdahale ettiğini düşünüyorlar.

  Araştırmacılar, bu bulgunun stresin vücutta yaptığı tahribatı önlemek için yeni ilaçlar geliştirmelerini sağlayabileceğini ümit ediyorlar.

  Bu bulgunun aynı zamanda, bazı kişilerin neden hayatının zor zamanlarında anormal derecede yüksek tansiyonla karşı karşıya kaldığına da açıklama getirebileceği belirtildi.

  Araştırma Journal of Clinical Investigation dergisinde yayımlandı.

  mus'ab bunu beğendi.
  Tansiyon birdenbire niye yükselir Yorumları    Permalink - Mesaj no 1  12-08-2009, 22:54

  --->: Tansiyon birdenbire niye yükselir


  İlaç bulunursa insanlığa büyük hizmet olacaktır. inşaallah bulunur.
  mus'ab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) mus'ab


Konu hakkinda benzer etiketler
tansiyon niye yukselir , buyuk tansiyonun birdenbire yukselmesi , tansiyon birdenbire yukselip , birdenbire tansiyon basladi , tansiyonun birdenbire yukselmesi , birden bire tansiyon yukselmesi ,