Hacılar Arafat'a çıktı Kabe'nin örtüsü yenilendi

Dünyanın farklı bölgelerinden hac farizasını yerine getirmek üzere kutsal topraklara gelen hacı adayları, Kabe'de tavaf etmelerinin ardından Arafat'a çıkmaya başladı.Hacılar Arafat'tayken Kabe'nin örtüsü de değişti....


Ağaç Şeklinde Aç1Beğeni
 • 1 gönderen fuhgu

 1. Alt 10-30-2012, 15:34 #1
  Aydın Bulut Mesajlar: 10
  Dünyanın farklı bölgelerinden hac farizasını yerine getirmek üzere kutsal topraklara gelen hacı adayları, Kabe'de tavaf etmelerinin ardından Arafat'a çıkmaya başladı.Hacılar Arafat'tayken Kabe'nin örtüsü de değişti.


  Haccın en önemli rükünlerinden olan vakfeye durmak için Arafat Dağı'na çıkan hacı adayları, ellerini semaya açıp dua ediyor. Bölgenin dış kısımlarında konaklayan hacı adayları, sabah namazından itibaren insan seli halinde Cebelül Rahme tepesine çıktı. Hacı adayları, "Lebbeyk Allahümme Lebbeyk" yakarışlarıyla Arafat'ta vakfeye durmaya hazırlanıyor. Yüzbinlerce hacı adayı Arafat vakfesiyle 'hacı' olacak.

  Mekke'de 1 milyonu yerli 2 milyon 750 bin hacı adayı olduğu belirtiliyor. Resmi olmayan rakamlara göre, bu sayı 4 milyona kadar ulaşıyor. Bu arada, Kabe'nin örtüsü de sabah erkensaatlerde değiştirildi.

  Kabe'nin örtüsü değiştirildi

  Dünyanın farklı bölgelerinden hac farizasını yerine getirmek üzere kutsal topraklara gelen hacı adayları, Kabe'de tavaf etmelerinin ardından Arafat'a çıkmaya başladı. Sabah namazının ardından Kabe'nin örtüsü değiştirildi. Yüzbinlerce hacı adayı Arafat vakfesiyle 'hacı' olacak.

  Kaynak: CİHAN

  Üye Olndan Üye Ol Üye Olnı ve Üye Ol çok yakında açıklanacaktır. Üye Olnı web sitesinden takip edebilir ve Üye Ol’ye gitmek için online rezervasyon yapabilirsiniz. 2. Alt 10-30-2012, 18:11 #2
  fuhgu Mesajlar: 430
  inşallah gidip ibadetimizi gerçekleştirmek bir gün bize de nasip olur

  rabiaD bunu beğendi.
 3. Alt 11-09-2012, 09:41 #3
  Aydın Bulut Mesajlar: 10
  İnşallah

Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın
Human Verification