1. Alt 02-15-2008, 04:32 #1
    N u M a N Mesajlar: 492
    Göz kaslarınızı geliştirmek üzere tasarlanmış 12 ayrı eğitim programında bulunan alıştırmalar okuma hızınızı sürekli olarak arttıracaktır. Aynı gün içinde gözlerinizi zorlamamanız için yalnızca bir bölüm üzerinde alıştırma yapmanız önerilmektedir. İlk 7 bölüm görüntüleme yeteneğinizi geliştirmek ve göz-beyin bağlantısını güçlendirmek üzere tasarlanmıştır. Hızlı okuyabilmeniz ve yazabilmeniz için görüntüleme yeteneğinizin gelişmiş olması gerekmektedir.

Ayrıca hızlı okuma konusunda uzmanlaşmak ve dakikada 1.000 veya daha fazla sayıda kelime okumak isteyenler için 4 ek bölüm daha bulunmaktadır. Her bölüm 3 aşamadan oluşmaktadır.

Birinci aşamada bulunan alıştırmalar okuma hızınızı ölçmek üzere tasarlanmıştır. 1. ve 6. bölümler arasında okuduğunuz metni kavramaya çalışmadan yalnızca en fazla miktarda kelimeyi okumaya çalışın. Bu bölümde özellikle okunması ve tekrarlanması kolay metinler kullanılmıştır. Bu türden metinler hızlı okuma ve tarama yeteneklerini geliştirerek beynin bilgi işleme hızını arttırmaktadır.

Okuma alıştırmalarında Yavaş-hızlı-orta tekniği kullanılmaktadır. Bu tekniğe göre her okuma alıştırması önce yavaş bir hızda başlayarak birden hızlanır ve ardından orta bir hıza erişir. Alıştırmaları yaparken gözlerinizde yorgunluk, bulanıklık veya acı hissederseniz, klavyede bulunan Ara tuşuna basarak alıştırmayı durdurun ve bir süre dinlenin. Eğer acı devam ediyorsa gözlerinizde bir problem olabilir, bu durumda alıştırmalara son vermenizi ve bir göz doktoruna başvurmanızı öneririz.

Diğer kaslarınız gibi gözlerinizin de düzenli olarak egzersiz yapması ve ısınması gerekmektedir. Bunun için tasarlanmış olan test merkezinde alıştırmalar yaparak okuma hızınızı sürekli geliştirebilir ve gelişiminizi sürekli olarak izleyebilirsiniz.

Programdan birkaç resim :

Hızlı Okuma Programı

Hızlı Okuma Programı

Hızlı Okuma Programı

Hızlı Okuma Programı

Dosya Linki: Hizli okuma programi (60.32 MB (Megabyte))

Dosyanin rar sifresi : muhakeme.net

Konu alptraum tarafından (05-16-2012 Saat 01:20 ) değiştirilmiştir. Sebep: Program siteye eklenmistir
    kipchak, serkaan001, yusufi ve 44 diğerleri bunu beğendiler..
  2. Alt 03-17-2008, 20:43 #2
    safinaz Mesajlar: 3.348
    Üniversitedeyken çok hızlı kitap okumak gerektiğini anladım ve bu tarz kitapları çok okudum,şu hızlı okuma sanatı ile ilgili ama şunu farkettimki tekniği tabiki işe yarar ama pratik önemli ne kadar çok kitap okursan o kadar çok hızlı okursun...

Birde bunu rapidsiz nasıl indirebiliriz,gerçekten çok iyi olucak...

3. Alt 05-01-2008, 00:04 #3
    serkaan001 Mesajlar: 269
    Paylaşımın Için Teşekkürler. Konuşmacı Bayanın Sesi Bile Insana Dinlendirici Geliyor.yarından Itibaren Uygulamaya Başlıyorum.
    Tekrar Teşekkürler.

4. Alt 05-01-2008, 11:30 #4
    yusufi Mesajlar: 24
    teşekkürler tamda böyle bir şey arıyordum

5. Alt 05-01-2008, 19:43 #5
    serkaan001 Mesajlar: 269
    Alıştırmalar Gittikçe Zorlaşıyor Göz Kasları Ona Göre Güçleniyor.
    Dakikada Okunan Kelime Sayısı Artmaktadır.
    Zorlandığım Tek Yer Klavyede "SPACEBAR" ttuşunu aramak oldu.
    Biz TÜRK'ler ona bu yörelerde boşluk tuşu diyoruz da.

6. Alt 05-24-2008, 14:40 #6
    Ziyaretci
    UAlincoln Mesajlar: n/a
    ellerine sağlık çok güzel

7. Alt 02-12-2009, 19:17 #7
    Hakie22 Mesajlar: 1
    tesekkurler

8. Alt 05-15-2012, 22:29 #8
    canalı Mesajlar: 2
    bu programı nasil pc ye indire bilirim.. yardımcı olurmusunuz??

9. Alt 05-15-2012, 22:33 #9
    canalı Mesajlar: 2
    bu programı pc ye nasil indire bilirim yardımcı olurmusunuz??

10. Alt 05-16-2012, 01:25 #10
    alptraum Mesajlar: 38.105
    Blog Başlıkları: 28
    canalı´isimli üyeden Alıntı
    bu programı pc ye nasil indire bilirim yardımcı olurmusunuz??

Indirebilmeniz icin konu icine ekledim ve komple degistirdim. Rar dosyasini indirin ve sifresini unutmayin. sifre: muhakeme.net

safinaz, alper_api, molekullll ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Bu soru sistemi, zararlı botlara karşı güvenlik için uygulamaya sunulmuştur. Bundan dolayı bu kısımı doldurmak zorunludur.