Dini Programlar > Kur'an Öğreniyorum 1.2 İndir   Konuyu açan: Fani 06   İlk Mesaj: 03-31-2012 (07:53)   Son Mesaj: 03-31-2012 (07:53)    Cevap: 0    Gösterim: 2675  

Ağaç Şeklinde Aç1Beğeni
 • 1 gönderen Fani 06

  03-31-2012
  Ücretsiz
  Ücretli
  Full versiyon
  Deneme versiyonu

  Dini Programlar > Kur'an Öğreniyorum 1.2 İndir

  Dini Programlar > Kur'an Öğreniyorum 1.2 İndir Takip et


  Versiyonu: Freeware/Ücretsiz
   

  Dil: Türkçe
   

  Eklenme Tarihi: 03-31-2012
   

  Takipciler: 4
   

  Son Güncelleme: 04-01-2012
   

  Puanı:
   

  Güzel ve doğru bir şekilde Kur'an okumak, her müslümanın arzusudur. Yüce Kitabımızı kuralına uygun bir biçimde okumak, dinin direği olan namazı dosdoğru kılabilmenin de şartlarından biridir. Fakat çoğumuz, o veya bu sebepten gerekli eğitimi alamadığımızdan, bu konudaki eksiklerimizle yaşar dururuz.

  "Kur'an Öğreniyorum" programını, bu eksiğimizi kapatmak için bize yardımcı olsun diye hazırladık. Aslında bizim yaptığımız, Sayın Hüseyin Kutlu'nun hazırladığı ve Merhum Hafız İsmail Biçer'in okuduğu, kasetle Kur'an öğrenme setini bir bilgisayar programı haline getirmekten başka birşey değil. Dileğimiz, Yüce Kitabımızı okuyan dil sayısının artması ve gönüllerimizdeki pasın silinmesi.

  Özellikleri
  • Bu programla öğretmene ihiyaç duymadan, kendi kendinize tecvidli Kur'an okumasını kolayca öğrenebilirsiniz.
  • Benzer Küme Tekniği : 28 Kur'an harfini 90 şekle çıkartan, başta, ortada, sonda yazılış metodu yanlıştır. Bunun yerine Kur'an yazısının ana husûsiyetlerini dikkate alan benzer küme tekniği kullanılarak 29 harf 15 şekilde öğretilmektedir.
  • Tecvid: Harflerin mahreçlerine ve kurallara uymak sûretiyle güzel Kur'an okumayı sağlayan ilme Tecvid denir. Programda tecvid tatbikatı dualar ve sureler üzerinde yapılmaktadır. Bu set ile daha başlangıç seviyesinde tecvidli okuyuş öğrenilmektedir. (Tecvidsiz öğretim yöntemi daha sonra öğrenilmesini güçleştirdiğinden kullanılmamıştır.)
  • Çalışma Süresi: Tavsiye edilen çalışma süresi 32 saattir. Günde 1 saat çalışarak 32 günde Kur'an okumasını tecvidli olarak öğrenebilirsiniz. Günde 2 saat çalışarak bu süre 15 güne indirilebilir.
  • Denenmiş Bir Sistem: 30 yıllık tecrübesi ile muhterem hocamız Hüseyin Kutlu tarafından hazırlanan bu program bir yıl farklı eğitim gruplarında denendikten sonra ilk kez 1998'de basılmıştır. O zamandan beri geçen sürede on binlerce kişiye Kur'an-ı Kerim öğreterek başarısını ispatlamıştır.

  Önemli Notlar: Ses problemi yaşayanlar ac3codec yazılımını indirebilirler Windows Vista altında problem yaşıyorsanız programın simgesi üzerine sağ tuşla tıklayarak gelen menüden 'Yönetici olarak çalıştır' seçeneğini işaretleyin. Probleminiz düzelecektir.


  Dosya indir: Üye Ol

  safinaz bunu beğendi.  Dini Programlar > Kur'an Öğreniyorum 1.2 İndir Yorumları
Konu hakkinda benzer etiketler
bedava yazili sesli namaz sureleri indir ,